ook de vader en broer van het slachtoffer. Hij noemt Kees 'een slanken visscher met een ernstig gelaaten vader Dekker 'een nog stevige oude baas en de jachtopziener een 'zenuwlijder'Uit alles blijkt dat de man wel probeert de waarheid te achterhalen, maar de sympathie is met de Derpers 'die als nazaten van de Kaninefaten het stroopen niet als een misdrijf beschouwen Of hij rept van 'brave Egmonders, die dan wel stroopen, maar van diefstal hoort men er nooit'. Sectie op het biljart Het stropersdrama komt ook in provinciale en landelijke kranten en zelfs in de Sumatra Post en het Soerabaiasch Handelsblad. De verslaggever van de AC vindt het een schande, dat de jachtopziener, die kennelijk wel vaker zijn wapen trekt, niet is gearresteerd en dus ook met een ieder kan spreken die later gehoord wordt. Ook deelt hij de Egmondse kritiek op de respectloze plaats van de sectie op vrijdag: het biljart van een café. Volgens de krant is dit vanwege bezuinigingen bij Justitie. Het resultaat van de berichtgeving over de arme Derpers is, dat Alkmaarders geld inzamelen voor de begrafenis en voor de jonge weduwe. Twee Alkmaarse uitvaartondernemers bieden hun diensten belangeloos aan en zelfs de steen wordt betaald uit giften. Onder grote belangstelling wordt Krijn die zaterdag thuis gebracht en op maandagmiddag is de plechtige en zeer emotionele begrafenis in Egmond aan Zee7), waarvoor het hele dorp uitloopt. Zeven jonge vissers lopen met elk een krans achter de lijkkoets. Burgemeester Eyma en dominee Roobol en een functionaris uit IJmuiden houden een toespraak. De droevige hartenkreten aan het graf komen allemaal in de krant. Afb. 27 Overlijdensadvertentie in de Alkmaarsche Courant van 26 november 1932 155 Benige en Ai gemeen* kennisgeving. Hiermede geven wij ken nis van het overil]tien ven onzen Horen Men, Zoon,. Behuwdzoon en Broer KRIJN DEKKER, in den ouderdom van 25 jaar. Uit aller naam, T DEKKER—DE WAARD. Egtnond aan Zee, Noorderstraat 17. 23 November 1932. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag a s n.m. 2 uur. Geestgronden, 22 (2015), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 41