In de vijftiger jaren hebben we ook nog een poos het VW-bureau gehad. Ik vermoed zo'n acht jaar. Ik weet daar heel weinig van, want ik was nog klein. Het enige dat ik me kan herinneren is dat ik als 7-jarige het heel indrukwekkend vond als ik mijn vader zo in zo'n vreemde taal met die vreemde mensen zag praten. Dat gaf me wel een gevoel van trots. Én dat hij me een keer meegaf aan een erg aardig Duits echtpaar met kinderen van mijn leeftijd om naar het strand te gaan, waar ik best wel verlegen mee was. Oh, ja! Vanwege het VW-bureau kregen we telefoon. Met een tikker voor als andere mensen bij ons wilden bellen. Wat ik me meen te herinneren is dat het 5 cent per tik kostte en de eerste tik een dubbeltje geloof ik. Afie had in die tijd verkering met Theo Valkering en die vertelde ook nog wat leuks. Afie: Theo had van die kromme vingers. Al die Valkeringetjes hadden dat. Dat viel me op omdat wij allemaal van die lenige vingers hadden. Er was een keer een Duitser die de weg vroeg naar de Abdij en Theo wees hem welke kant hij op moest, maar door die kromme vingers ging de beste man precies de verkeerde kant op. Wat die lenige vingers betreft, dat hebben we geërfd van mijn moeder. Die heeft daar als kind nog wel dubbeltjes mee verdiend. Dan zeiden de mensen tegen haar "Trientje, doen dat kunsie deres metje vinger."Voor een dubbeltje.zei ze dan en als ze dat dubbeltje dan had, boog ze haar wijsvinger achterover en raakte de bovenkant van haar hand/pols aan. Ja, haar souplesse (lichamelijk en geestelijk) en het zakelijke zaten er al vroeg in. Tot slot In dit eerste deel heb ik het gehad over de drie generaties Kapper Zentveld. Ik heb vooral het reilen en zeilen van de Scheerwinkel beschreven in de periode van mijn vader en veranderingen in de overgang naar die van mijn broer Dick. Dit alles binnen de sfeer van het hele gezin in de Peperstraat. In het tweede en laatste deel ga ik hiermee verder. Er is nog genoeg te vertellen om het beeld van onze Scheerwinkel aan de Peperstraat compleet te maken, inclusief een paar leuke anekdotes. Ik besluit met de verhuizing naar de Kerklaan, waar de zaak nog 31 jaar bloeide tot Dick tenslotte zijn kappersjas aan de kapstok hing. 138 Geestgronden, 22 (2015), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 24