dat. Riet vond dat altijd erg leuk om 'de etalage te doen' en wat was ze dan toch gelukkig bij het aanzicht ervan zo met die gekleurde lichtjes. Maar wat vónd ze het dan toch jammer als er kranten op de ramen werden geplakt, want dat heeft mijn vader ook een tijdlang gedaan. Vooral als er groot nieuws was, bijvoorbeeld toen het vliegtuig De Bontekoe op 23 augustus 1954 bij Egmond aan Zee in zee was gestort. Het initiatief werd wel gewaardeerd, want er kwamen altijd veel mensen om het nieuws te lezen. Ik denk dat er niet veel mensen geld hadden om zich op de krant te abonneren. Ook in de Scheerwinkel zelf kon hij zijn ideeën gestalte geven Zo had hij bijvoorbeeld een kleine bibliotheek aangelegd, zodat mensen boeken konden lenen bij hem. In die tijd! Dat heb ik altijd zo bijzonder gevonden. Riet hield die bij. En toen Afie de vaardigheden van het dameskappen onder de knie had, richtte hij voor haar een dameshoek in, die door een scherm werd afgescheiden van de 'mannenkant'. Dit was rond 1952. Wat de aankleding betreft: er hingen altijd een paar schilderijen, maar toen André begon te tekenen, hing hij zijn werk op. Prachtige tekeningen van boksers, wielrenners, paarden, acteurs. Je kon ook zien welke film er draaide in het Corsotheater in Castricum, want elke week werd er een nieuwe poster gebracht, maar er hingen ook aankondigingen van culturele- en sportieve activiteiten. De grappige reclameafbeeldingen, zoals van Vergulde Hand en Afb. 16 Han in de 'bibliotheek' van de Scheerwinkel in het begin van de jaren '50. Foto familie Zentveld. Geestgronden, 22 (2015), nr. 4 135

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 21