veel meer. Cadeauverpakkingen van bekende merken waar ook weer rond Sinterklaas de meeste van verkocht werden. Er kwamen zelfs doosjes met chocoladerepen en kauwgom op de toonbank te liggen. Dick had de tijd mee en ging ook met z'n tijd mee. Wat dat betreft was het beroep barbier/kapper op hun beider lijf geschreven. Zowel mijn vader als Dick wisten wat er nodig was om de zaak aantrekkelijk te maken en ze waren beiden goed in het creëren van een goede en gezellige sfeer Toen mijn vader de zaak runde (van 1932 tot 1953) was het natuurlijk een heel andere tijd. Mensen hadden niets te besteden en er was ook nog niet zo veel, maar met de middelen die er waren was hij heel creatief. Afb. 15 De Scheerwinkel in de Peperstraat in de jaren '50 getekend door Jos Apeldoorn. Neem de etalage. Dat was een soort erker naar binnen toe met een groot raam in het midden en aan beide zijden daarvan een smaller raam. Met repen crêpepapier had hij sierlijke taps toelopende vormen gemaakt. Aan de bovenkant van de ramen had hij een brede rand bevestigd, waarin hij met een handboor allemaal gaatjes had geboord waardoor in het middelste raam 'KAPPER' zichtbaar werd en in de zijramen pijlen ernaar wijzend. Hij had aan Jan van Veen van de Doelen gevraagd om er verlichting achter aan te brengen. In verschillende kleuren en met een tijdschakelaar, zodat het nu weer eens rood, dan weer eens groen, geel of blauw licht gaf. Prachtig was 134 Geestgronden, 22 (2015), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 20