Afb. 14 Attributen uit de Scheerwinkel die tot ver in de jaren '60 nog werden gebruikt. Foto familie Zentveld. Al toen mijn vader nog in de zaak stond werden er Remington scheerapparaten verkocht. Broer Huug vertelde me dat we daar wel een reclamebordje van hadden staan bij de spiegel. Daar stond een knappe vrouw op met een mooie boezem in een knalgele blouse op een oranje achtergrond. Mooi, kleurig én keurig plaatje. Dat vond Kapelaan Bisschop blijkbaar niet, want toen hij bij ons aan de koffie zat sprak hij mijn vader aan en zei: "Huug, die reclame van Remington, dat kan je toch zo niet verkopen.Je gelooft het of niet, maar de mooie dame verdween van het toneel. Ja, deze heren hadden in die tijd nog veel te vertellen. Dick ging steeds meer artikelen verkopen. Mijn vader verkocht wel rookwerk en producten als shampoo, zeep, Kemt Brillantine en fixatief die allemaal netjes uitgestald lagen in een vitrine, maar niet veel méér wat parfumerie betreft. Nu gebruikte men in die tijd ook niet zo veel. Nou hij nam wel risico rond Sinterklaas. Dan kocht hij soms wel 4 a 5 grote flessen Eau de Cologne in, waar mijn moeder dan weer heel zenuwachtig van werd, want raakten ze dat wel kwijt? Dat waren flessen van een tientje en dat was toen een hoop geld. Gelukkig lukte dat altijd, hoewel, vaak pas in de laatste dagen. Toen de tijden wat beter werden, richtten ze in de woonkamer een soort toonkamer in. Dan legde mijn moeder witte lakens over de tafel en stalde daar de cadeauverpakkingen op uit die ze hoopten te verkopen voor Sinterklaas. Dick breidde de sortering rookwerk uit en verkocht diverse soorten aanstekers op gas en op benzine. Er kwamen meer en meer artikelen in de vitrine zoals; allerlei scheerbenodigdheden, after shave en lotion voor mannen van diverse merken, denk aan Tabac, Fresh Up en Old Spice, maar ook geurtjes voor vrouwen, Boldoot 4711, Maja zeep en Eau de Toilette, make up en nog Geestgronden, 22 (2015), nr. 4 133

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 19