Annie (1942) kreeg, net als alle andere, ook de scheerkwast in haar hand. De eerste klant die ze mocht scheren was Aad Baltus. Annie deed altijd braaf mee, alleen had zij een hekel aan die mensen die zo laat nog te knippen of te scheren kwamen. Het was soms wel acht uur. Die is toen wel eens weggelopen. Ze vluchtte ook altijd als ze een specifieke klant aan zag komen (nee, nee, nee, we noemen geen namen), dat vond ze zo'n vies mannetje. Dan ging ze net zolang bij opoe op de WC zitten tot de kust veilig was. Nico (1945): "Ik heb niet veel in de scheerwinkel gewerkt. Ik kan me wel herinneren dat ik 'n paar keer moest inzepen. Een keer zeiden de mannen op de bank dat ik de scheerkwast in de mond moest doen van Niek Bakker, de chauffeur, die aldoor zo luid praatte en met grote open mond lachte. Ik durfde het niet, ik denk dat broer Dick me anders mijn ontslag zou hebben gegeven. Conclusie: Dick was de gedoodverfde opvolger en zoals je hebt begrepen, eerder dan ons lief was. "Philishave 39,50 44,50 65,- KAPPER ZENTVELD droogkap te huur Kapper Dick Zeulveld Afb. 13 Twee advertenties van Dick in het Contact met de Egmonden van november 1962. Oude tijden - Nieuwe tijden De verandering van barbier naar kapper begon al in de Peperstraat. Na een zware tijd i.v.m. de ziekte en het overlijden van mijn vader en alles wat dat met zich meebracht, kondigden de jaren zestig zich aan. De tijden werden beter en Dick had inmiddels een aardige ervaring in hoe een zaak te runnen en had daar zeker ook zijn eigen ideeën over. Ik heb advertenties uit het Contact gevonden van 1961 waar Dick een droogkap te huur aanbood en een reclame voor een Philishave elektrisch scheerapparaat. Tot dan toe werd er, op een korte kerst- en nieuwjaarswens na, nog niet geadverteerd. Ja, in de spiegel. Daar schreef mijn vader de aanbiedingen en promoties op, bijvoorbeeld over de verkoop van Susloten, later Staatsloten. Deze 'spiegelreclame' was ook beschikbaar voor buitenstaanders, bijvoorbeeld voor mensen die een fiets te koop hadden of boeren die bollen over hadden en te koop aanboden. Dames, verrast U hem eens met een Vraag vrijblijvend demonstratie Peperstraat, Egmond-Blnnen Tel. 493 Bklaogrljk bltuw» voor damca die self hun b«or iJocd Zeer eenvoudige bedleolog, droogtijd 20 25 min., op tafel of at oei te beveiligen, draaibaar naar alle •tanden, '■morgen* van 9-12 our f 0,75* middag van 1-6 n. fl.~ 'iaroodi van 7 10.30 uur f 1,25. BESTEL Bijt Pf|xnlr»t 32, Hgiuond-Binoen. Telef. 393 132 Geestgronden, 22 (2015), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 18