Baltus". Die had een bloemisterij in de Abdijlaan en hij kon bij hem op het land aan de slag. De volgende morgen om zeven uur lag hij op het land aardbeien te plukken. Wat was André blijMijn vader zorgde er trouwens wel voor dat hij een schriftelijke tekencursus kon volgen in zijn vrije tijd. Van het Nederlandse Talen Instituut. Afb. 10 Ome Gert Apeldoorn getekend door Jos Apeldoorn rond 1960 Mijn moeder: "André was twaalf jaar toen hij van school kwam. Hij moest zijn vader helpen. Ome Gert (Gert Apeldoorn, Gert de Timmerman) maakte een bankje om op te staan en zo kon hij helpen de klanten inzepen. Maar hij had er een hekel aan en was blij als ik wat voor hem te doen had. Mijn hulp was weg, dus schoenen poetsen, ach, er is zo veel te doen. Hij wilde alles liever dan in de scheerwinkel. Het was jammer, maar Dick kwam jaars daarna van school. Alleen kwam meester de Winter bij ons om te vragen Dick toch vooral door te laten leren. Dat zou toch zo mooi zijn, want hij was de geleerdste van de klas. Hij kreeg zelfs een boek van hem. Maar Huug zei: "Ik heb niks aan Dre, die is liever bij zijn moeder.We hebben het toen aan Dick gevraagd en die wilde wel kapper worden. Hij moest natuurlijk evengoed een diploma halen, dus ging hij bij Kalksma in Alkmaar, een goeie leermeester, in dienst, 's Avonds volgde hij nog een cursus en hielp hij zijn vader ook nog in de avonden. Han (1935) lag het ook niet zo. Zij ging mijn moeder helpen in de huishouding Geestgronden, 22 (2015), nr. 4 129

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 15