Bezienswaardigheden in de Egmonden Regelmatig worden wij benaderd met vragen van toeristische aard. Ook privé worden bestuursleden soms gebeld vanuit het land met heel gerichte vragen over openingstijden, parkeermogelijkheden, etc. Er is duidelijk behoefte aan centralisatie van toeristische informatie, versterkt door het wegvallen van de hoofdvestiging van de VW. Vrijwilligster Carla Kager zet zich hier al jaren voor in en levert ons ieder jaar prachtige pagina's vol cultuurhistorische bestemmingen in de drie Egmonden en hun openingstijden. Sinds kort zijn deze pagina's te downloaden van onze website, zodat iedereen ze kan gebruiken en verspreiden. Hiermee hopen we dat onze rijkdom aan bezienswaardigheden de bezoekers krijgt die ze verdient. U kunt de bestanden vinden op www. historischegmond.nl Begraafplaats te Egmond aan Zee Eerder dit jaar hebben wij twee open dagen georganiseerd op de begraafplaats te Egmond aan Zee en we mochten bepaald niet klagen over de opkomst. Met behulp van vele geïnteresseerden zijn alle oude grafstenen in kaart gebracht en deze informatie is Anita van Breugel voor ons aan het uitwerken. Na de zomer zal het inventarisatieverslag worden aangeboden aan het college en de raadsleden, die uiteindelijk moeten gaan beslissen over het lot van dit cultuurhistorisch erfgoed. Vrijwilligers gezocht!! Er gaat de komende tijd veel gebeuren en we voorspellen een behoorlijke uitbreiding van onze activiteiten. Om die reden zijn wij dan ook naarstig op zoek naar mensen die het leuk vinden om ons een paar keer per maand te helpen. Bijvoorbeeld tijdens de openstellingen van het Historisch Informatiecentrum of bij het geven van rondleidingen. Ook zijn wij nog op zoek naar een nieuwe secretaris. Heeft u interesse, bel dan met Ron van der Does (072-5062666) of stuur een e-mail naar info@historischegmond.nl Agenda Het Historisch Informatiecentrum, tegenover de Slotfundamenten in Egmond aan den Hoef is iedere eerste zondag van de maand geopend voor geïnteresseerden. De komende maanden zal dat zijn op zondag 6 september, zondag 4 oktober, zondag 1 november en zondag 6 december. U bent tussen 14:00 uur en 17:00 uur van harte welkom. 114 Geestgronden, 22 (2015), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 64