tijd de vlieger kans zag zichzelf in het rubberen reddingsvlot te begeven. Direct na de melding van Glijn Groen werd de bemanning van de President Steyn opgetrommeld en al snel was de reddingboot in zee. De Plaatselijke Commissie zocht inmiddels telefonisch contact met het vliegkamp Valkenburg, Scheveningen-radio en de kustwachtposten in IJmuiden en Egmond. Geen van allen had echter iets van een vliegtuigongeluk gehoord. Kort daarop meldde Valkenburg echter, dat er inderdaad een marinevliegtuig was vermist. Op de aangegeven plek aangekomen kon men echter niets ontdekken totdat het armenzwaaien van een op de duinen staande helmplanter werd opgemerkt. Deze gebaarde dat er meer zuidwaarts gekoerst moest worden om dat hij daar een door de verongelukte piloot afgeschoten rooksignaal had gezien. De vlieger werd toen inderdaad op de aangegeven plaats, een halve mijl uit de kust aangetroffen en uit zijn rubbervlot aan boord van de reddingboot gehaald. Om 17.30 uur was de President Steyn weer aan het strand terug met de maatschappijvlag in top, ten teken dat er geredden aan boord zijn. Leden van de Egmondse Reddingsbrigade legden op het strand een noodverband op het gewonde voorhoofd aan en in Café de Boei kreeg de vlieger droge kleren. Een uur later werd de gewonde piloot naar het Marinehospitaal te Overveen gebracht. Enige dagen later schreef de piloot de volgende brief: 'Het is mij een behoefte langs deze weg mijn dank te betuigen voor de bijzonder snelle en effectieve wijze, waarop Uw Maatschappij eergisteren gefunctioneerd heeft en waardoor mijn redding bewerkstelligd werd. Gaarne zou ik u ook willen vragen in het bijzonder schipper en bemanning van de President Steyn mijn dank over te brengen. Ik stel mij voor een dezer dagen weer naar Egmond te komen om hen nogmaals de hand te kunnen schudden en de door mij geleende kleding terug te brengen. Hierbij ingesloten vindt u een cheque als bijdrage voor de KNZHRM. De Commandant van de Marine Luchtvaartdienst schreef het volgende: 'Naar aanleiding van het ongeval met een der Avenger vliegtuigen van de Marineluchtvaartdienst nabij Egmond aan Zee op 17 mei jl. betuig ik gaarne mijn dank en appreciatie voor de assistentie welke door de bemanning van de Egmondse reddingboot werd verleend. Dankzij de grote paraatheid van deze bemanning werd het leven van de vlieger gered en het is voor de Marinevliegers een bijzonder prettige gewaarwording om te weten, dat ingeval van nood uw reddingdienst tot een dergelijke actieve 96 Geestgronden, 22 (2015), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 46