Bedankt! Ook in de afgelopen periode ontvingen wij weer veel informatie, foto's en filmpjes. Wij willen met name Tiny Zonneveld (Egmond-Binnen), Anton Druiven (Egmond a/d Hoef) en Frank Blaauboer (Egmond aan Zee) hartelijk danken voor hun schenkingen. Een speciaal woord van dank gaat uit naar Bibliotheek Kennemerwaard. Na verhuizing en inkrimping van hun boeken collectie in de Egmonden, mochten wij een aantal dozen met overtollige Eg- mond-boeken in ontvangst nemen. Deze boeken hebben inmiddels een plek gekregen in het HIC en zijn voor iedereen raadpleegbaar. Heeft u ook materiaal voor ons? Loop dan eens binnen tijdens de Open Da gen, stuur een e-mail naar info@historischegmond.nl of bel met Martijn Mulder (06-51689620). Agenda: Open Dagen, markten en rondleidingen Het Historisch Informatiecentrum in Egmond aan den Hoef is in de komende periode voor iedereen geopend op: Zondag 3 mei, zondag 7 juni, zondag 14 juni (Hoeverdorpsfeest), zondag 5 juli en zondag 2 augustus. Tussen 14:00 uur en 17:00 uur zitten vrijwilligers voor u klaar om vragen te beantwoorden of u op weg te helpen met onderzoek. Ook als u gewoon even wilt rondkijken of gezellig wilt kletsen over vroeger bent u uiteraard van harte welkom. Stichting Historisch Egmond is op 5 mei ook present op het bevrijdingsfes tival op het Pompplein. Op zaterdag 30 mei staan wij op de Voorjaarsmarkt in de Benedictushof bij de Abdij van Egmond-Binnen, op zaterdag 20 juni op de Egmondse Visserijdag in Egmond aan Zee en op vrijdag 31 juli op de Grijze Markt tijdens Egmond-Binnen-Op-Z'n-Kop. Op zondag 7 juni organiseren wij een rondwandeling met gids door het his torische deel van Egmond aan den Hoef. De wandeling start om 14.00 uur vanaf het Historisch Informatiecentrum, Slotweg 46 en duurt ongeveer 1,5 uur. Aanmelden kan ter plaatse vanaf 13.45 uur. Op zaterdag 12 september tenslotte, organiseren wij een rondwandeling met gids door oud Egmond-Binnen. Deze wandeling start om 14.00 uur vanaf het parkeerterrein van de Abdij. Aanmelden kan ter plaatse vanaf 13.45 uur. Na afloop is er de mogelijkheid tot (gratis) bezoek aan de Kaarsenmakerij en de Abdijwinkel. De kosten voor de rondwandelingen zijn 3,50 per persoon (kinderen t/m 12 jaar gratis) en we hopen u op één van deze informatieve wandelingen te mogen begroeten.O Geestgronden, 22 (2015), nr. 1 51

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 53