ondersteuning van het Museum van Egmond en Dorspvereniging Egmond 'Parel' aan Zee) een voorstel bij de gemeente ingediend om het oudste deel van de begraafplaats (deels) tot gemeentelijk monument te verklaren. De be slissing hierover is op het moment van schrijven nog niet genomen door het college van B&W, maar we hopen van harte dat de gemeente instemt met ons voorstel, zodat de monumentale grafstenen van bekende en minder bekende Egmonders beschermd worden en ons erfgoed bewaard blijft. Informatiebord W02 Zeventig jaar na de bevrijding zien we nog steeds sporen van de Tweede Wereldoorlog in het landschap om ons heen. Naast vele bunkers zijn er ook nog stukken originele tankversperring bewaard gebleven, zoals de draken- tandenin de tuin van de familie Glorie, aan de Herenweg, net naast het Karmelklooster, in Egmond aan den Hoef. Om de familie te helpen met de grote vraag naar informatie, die ze regelmatig aan de deur krijgen, ontvingen zij onlangs van ons, namens de werkgroep Tweede Wereldoorlog, een gloed nieuw, plexiglas informatiebord. Het weerbestendige bord is voorzien van een oude RAF-luchtfoto van de Hoef, een verklarende tekst en twee foto's van de versperringen, net na de bevrijding gemaakt. We hopen hiermee dat geïnteresseerden, toeristen en dagjesmensen voortaan weer goed geïnfor meerd huiswaarts keren. Afb. 30 'Drakentanden', de tankversperring aan de Herenweg. Foto Collectie Klok - Beeldbankegmond.nl. 50 Geestgronden, 22 (2015), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 52