KORT NIEUWS Afb. 29 De monu mentale grafstenen van het kerkhof in Egmond aan Zee vormen tezamen een sfeervol plaat je. Foto Beeldbank- egmond.nl. BEM450 In het kader van de viering van het 450-jarig jubileum van de Berger- en Egmondermeer, werd op vrijdag 6 maart door het bestuur van de stichting BEM450 het programma voor dit jaar op feestelijke wijze gepresenteerd in de Rabobankzaal van de Hogeschool InHolland. Na een boeiende presentatie door Jesse van Dijl, waarin met oud kaartmateriaal o.a. de historische context van de locatie van de school werd getoond, nam voorzitter Kees Kraakman de vele bezoekers mee langs alle activiteiten die voor dit jaar georganiseerd gaan worden. Dat het een indrukwekkend programma is, kunt u zelf bekijken op www.bem450.nl/jaaragenda. Bestuursnieuws Per 1 januari maakt Rina v.d. Reep deel uit van het bestuur van Stichting Historisch Egmond. Rina is al enige tijd nauw betrokken bij diverse activi teiten van de stichting en wij hopen dan ook dat wij nog vele jaren van haar enthousiaste inzet gebruik mogen maken. Voor de verdere samenstelling van het bestuur en alle contactadressen verwijzen wij u graag naar www.histori- schegmond.nl, submenu 'Contact'. Begraafplaats Naar aanleiding van de onrust die nog steeds bestaat rondom het ruimen van oude graven op de begraafplaats te Egmond aan Zee, hebben wij begin dit jaar contact gezocht met Anita van Breugel. Anita is regioconsultant van De Terebinth, een vereniging, die zich al meer dan 25 jaar op landelijk niveau inzet voor erfgoed op begraafplaatsen, en samen met haar hebben wij (met Geestgronden, 22 (2015), nr. 1 49

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 51