JUoMêtóiaat Tliemas egmond binnen kilometers wandelpaden aanleggen. Daarnaast werden uitgestrekte dennen bossen aangeplant die, anno 2015, weer worden gekapt. Werklozen moesten de grond drie steken diep omspitten en er vervolgens 16.000 jonge dennen per hectare in planten. Naast de hiervoor genoemde projecten werden als werkverschaffingsproject o.a. ook uitgevoerd de aanleg van de Zeeweg van Heiloo naar Egmond aan den Hoef (1934), de aanleg van een rijwielpad on der de duinvoet langs de Herenweg van Bergen naar Egmond (1936), het uitdiepen van poldervaarten en sloten in de Egmondermeer (1937) en de ver groting van de speelplaats achter de R.K. jongensschool aan de Herenweg te Egmond aan den Hoef (1939). Als voorbeeld hieronder een krantenartikel uit 1937 waarin gewag wordt ge maakt van een project waarbij de Hoever- en Egmond-Binnervaart voor een bedrag van fl. 20.750,- zouden worden uitgediept. Een ander voorbeeld van een plaatselijk werkverschaffingsproject was het jeugdwerkkamp 'Vredesteijn' te Egmond-Binnen. Om het lot van de katho- Werkverschaffing. Door den minister van sociale zaken werd goedgekeurd het werkverschaffings plan van deze gemeente tot het verbeteren van de Egmonderbinner- en Hoevervaart onder de gewone voorwaarden. Het loonbedrag in deze werkverschaffing bedraagt 20750. De algemeene controle berust bij de Ned. Heidemaatschappij, terwijl de dagelijksche controle door de gemeente zal worden uit geoefend, waarvoor de heer J. Rosing werd aangewezen. Deze werkverschaffing kan voorloopig worden voortgezet tot en met 1 Mei a.s. Reeds Maandag a.s. zal met 20 werkloozen aan het werk worden begonnen. Afb. 16 Krantenartikel van 10 februari 1937 uit de Alkmaarsche Cou rant. Regionaal Archief Alkmaar 30 Geestgronden, 22 (2015), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 32