aanmerking gekomen voor ouderdomsrente. Dat betekent voor het Burgerlijk Armbestuur dat haar bedeling van f 1,00 wordt teruggebracht tot 50 cent. Kennelijk vond het bestuur dat de ouderdomsrente alleen niet voldoende was om van rond te komen en kreeg zij ter aanvulling nog 50 cent. Mevrouw Zwart, een doorzetter februari 1918 Mevrouw Zwart meldt zich bij de Oud-Katholieke pastoor die tevens voor zitter is van het Burgerlijk Armbestuur en ze vraagt om onderstand van het Burgerlijk Armbestuur. Wat is het geval? Haar zoon Aldert moet voor een operatie naar het Elisabethziekenhuis. Of het Burgerlijk Armbestuur wil be talen. In de vergadering wordt daarop besloten dat men dat niet wil. Deze keer zonder argumentatie in de notulen. Men besluit haar man daarover te berichten. Maar mevrouw Zwart, wier man werkloos is, trekt vervolgens telkens op naar de penningmeester thuis en op een bepaald moment komt ze met een diplomatiek voorstel: Geef nou steun en als mijn man weer verdient, zullen we bij gedeelten alles terugbetalen. In de vergadering van 1 mei 1918 gaat het bestuur daarmee akkoord. De weduwe Pieter Genet Kennelijk een moeilijk geval, want ze komt in twee opeenvolgende vergade ringen aan de orde. Op 7 juli 1919 wordt besproken dat zij vier jeugdige kinderen heeft en voor heen ondersteuning had van het Steuncomité. (Een kennelijk particuliere or ganisatie die verder niet voor komt in de stukken van de gemeente.) 'Daar dit opgehouden is, wendt ze zich tot het Burgerlijk Armbestuur. Regent Zwart merkt op dat ze ook steun krijgt van R.K. zijde. Hoeveel is hem onbekend. 'Na ampele bespreking' besluit men tot een onderstand van f 2,50 per week. Drie maanden later is er een verzoek van de voorzitter van het R.K. armbe stuur. Hij geeft aan dat mevrouw Genet TBC heeft, drie kleine kinderen en 'wij gevenf7,50Hij vraagt een verhoging van de onderstand die f2,50 was. Het Burgerlijk Armbestuur gaat akkoord en verhoogt het bedrag tot f 5,00 maar vermeldt: hoewel de fondsen van het Burgerlijk Armbestuur zulke wekelijkse bedelingen niet toelaten. 24 Geestgronden, 22 (2015), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 26