Het voorstel van de dominee: 'als nou eens de Hervormde diaconie er een gulden bijlegt en het Burgerlijk Armbestuur ook, dan zijn we toch op die f 5,25?En zo geschiedde. De Derper kon naar het oude-mannen-huis in Alkmaar, nu bekend als De Heren van Sonoy op de Gedempte Nieuwesloot. Zonder een zakcentje. De r.k. weduwe Van Duin De weduwe Pietje Van Duin-Henneman vraagt steun van het Burgerlijk Arm bestuur. Onbekend is, zo vermelden de notulen, of zij steun ontvangt 'door de R.K.. Armen'. Er wordt besloten hiernaar te informeren. Als zij van die zijde steun ontvangt zal het Burgerlijk Armbestuur haar f 1,00 per week toedelen. Ook op grond van andere stukken in de notulen ontstaat het beeld dat naar mate een kerkelijk armbestuur meer gaf, het Burgerlijk Armbestuur minder geld toewees en andersom. Er wordt nog wel eens gedacht dat het voor arm lastigen financieel goed uitkwam om lidmaat van een kerkgenootschap te zijn. Bovenstaande spreekt dit tegen, hoewel het geval van de heer L. Zwaan een andere kant uit wijst. Dokter Schipper en de weduwe Buis November 1916 De weduwe van G. Buis heeft een rekening gekregen van dokter Schipper in verband met ziekte van haar inmiddels overleden man. Ze geeft het Armbe stuur aan dat ze niet betalen kan. Het Burgerlijk Armbestuur besluit dat de penningmeester met dokter Schip per gaat praten. Als deze geen gehoor zou willen geven aan haar mededeling van 'ik kan niet betalendan zal het Armbestuur de rekening voldoen. De reactie van de dokter: 'Ik scheld haar het verschuldigde bedrag wel kwijt. Arie de Groot kreeg niets Het Burgerlijk Armbestuur besluit deze Arie niets te geven. Hij voer vorig jaar immers nog als kok en heeft toen 200 gulden verdiend. Bovendien heeft hij ouderdomsrente en krijgt hij ook nog bedeling van het Hervormde armbe stuur. Zo redeneerde het bestuur. Ouderdomsrente onvoldoende 22-4-1917 Leentje Dekker wed. Job Smit (zo werd zij in de notulen aangeduid) is in Geestgronden, 22 (2015), nr. 1 23

Geestgronden - Egmonden | 2015 | | pagina 25