VAN DE REDACTIE Alweer een jaar voorbij. De redactie van Geestgronden heeft ook dit jaar weer met veel plezier drie tijdschriften samengesteld met boeiende verhalen van Egmond's verleden. Wegens drukke werkzaamheden, heeft Jesse van Dijl helaas afscheid moeten nemen van de redactie. Bij deze willen wij hem nog bedanken voor zijn inzet de afgelopen jaren. Zoals we de vorige editie al vermeldden waren er twijfels of we wel de juiste kerk hadden afgedrukt op de achterkant van Geestgronden. Was het nou de kerk van Wijk aan Zee of toch die van Egmond aan Zee? Jan Sander heeft het helemaal uitgezocht en er een boeiend artikel over geschreven. We hebben naar aanleiding van dit artikel de omslag aangepast en nu staat de juiste kerk afgebeeld. Egmond heeft, in tegenstelling tot andere gemeenten, maar weinig straten vernoemd naar voormalig burgemeesters. Slechts burgemeester Eijma en burgemeester Niele vielen deze eer ten deel. Over het Burgemeester Eijmaplein gaat deze keer de rubriek 'Straatnaam Verklaard'. De Slotkapel in Egmond aan den Hoef bevat een serie zeer bijzondere gebrandschilderde ramen uit de eerste helft van de 17e eeuw. Over wie de ramen gemaakt heeft, wie ze geschonken heeft en hoe de ramen in de Tweede Wereldoorlog verborgen zijn, heeft Jos Hof een zeer interessant artikel geschreven. We hebben op de uitklapbare middenpagina's deze ramen in kleur voor u afgedrukt. In de vijftiger jaren waren er veel werkloze jongeren in Egmond aan Zee. Door contact van burgemeester Niele met een diamantslijper uit Amsterdam, kwam men op het idee om in Egmond aan Zee een diamantslijperij op te zetten, waarbij vele Egmondse jongeren een bescheiden inkomen konden verdienen. Toen in de jaren '60 de diamantindustrie terugliep was het met de diamantslijperij in Egmond aan Zee ook snel gedaan. Wij wensen u veel leesplezier en een voorspoedig 2015.0 102 Geestgronden, 21 (2014), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2014 | | pagina 4