Restauratie van de ramen in 1966 In beginjaren '60 was de Slotkapel wederom aan herstel toe. Er werd een restauratiecomité gevormd en geld ingezameld om e.e.a. te kunnen restaureren. Ook waren de met name in het schip geplaatste ramen aan restauratie toe. In 1966 was het zover en konden deze ramen worden gerestaureerd. In diverse raamfragmenten is het jaartal 1966 opgenomen. De bekende illustrator Wim Bijmoer vroeg aandacht voor de gebrandschilderde ramen door een door hem geschreven gedicht te plaatsen in de Alkmaarsche Courant. Honderden jaren zeefden zij het licht maakten zij kleurenvlekken op de graven. Nu worden zij uit hun hoge plaats gelicht En klinkt er mortelgekras als vele raven. Voorzichtig wordt het broze kleurenglas ver weg gebracht om het te restaureren. Als vliesdun ijs, broos als op een waterplas Slotkapel 's geschenk van hoge heren. Wij hebben de plicht de erfenis van toen goed te bewaren en te onderhouden. Tegen winterkou maar ook bij lentegroen opdat zij, die na ons weten zouden. Dat Slotkapel, ons nationale trots zijn ramen weer hernieuwd kan tonen. In alle eenvoud zonder zwier of trots de ramen overdraagt aan onze zonen! Wim Bijmoer, 1962 Restauratie van de ramen in 1991-1992 Eindjaren '80 van de vorige eeuw waren de ramen wederom aan restauratie toe. In sommige sponningen zakten de panelen zelfs weg en bogen ze krom. Op 27 februari 1991 werd de aannemingsovereenkomst getekend door dhr. Ir. J. van Rooijen en mevr. M.J. Smit-Teusse, resp. voorzitter en secretaris van de Stichting Restauratie Slotkapel enerzijds, en de firma Bogtman, glazeniers te Haarlem anno 1914 anderzijds, waarin opgenomen dat de ramen in de Slotkapel zullen worden gerestaureerd en daarna zullen worden Geestgronden, 21 (2014), nr. 4 117

Geestgronden - Egmonden | 2014 | | pagina 19