Afb. 11 De school aan het Burgemeester Eymaplein. Beeldbank Stichting Historisch Egmond, nr. 01068 In de loop der tijd is het Burgemeester Eymaplein diverse malen onder handen genomen. In 1935 - 1936 werden de Eijma-bank en het plantsoen gerealiseerd. Na de sloop van de school werd ter plaatse de vijver aangelegd. In 1959 werd besloten om het terrein tussen de vijver en de Zuiderstraat in te richten als centrum voor te organiseren evenementen (o.a. kinderspeelplaats en in de winter een sproei-ijsbaan) en plaats voor parkeergelegenheid. De roep om een degelijk hekwerk rond de Eyma-vijver werd luider nadat in december 1960 een jongetje (wie was dit - red.) uit de vijver was gered. Mejuffrouw Dekker van Dekker's boekhandel zag in de vijver twee armen boven het water uitsteken, bedacht zicht geen moment, dook de vijver in en redde het jongetje. In 1966 werd de hoge Eyma-bank (zie afb. 4) met de helft verlaagd om zo een beter zicht op de vijver met fontein te bewerkstelligen. In de krant wordt in dat jaar geklaagd over 'een mierennest van langharige mensen die de Eyma-bank als speelplaats gebruiken om met tamme muisjes te spelenIn 2010 werd onder het plein een grote waterberging van 3 miljoen liter voor de (tijdelijke) opslag van overvloedig hemelwater gebouwd. Tevens werd een watertafel met fonteintjes en LED-verlichting gerealiseerd. Momenteel wordt op het Burgemeester Eymaplein de wekelijkse donderdagmarkt gehouden. 112 Geestgronden, 21 (2014), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2014 | | pagina 14