als één van de twee goede doelen die aan de wandeltocht zijn verbonden. Deelnemers kunnen bij inschrijving een donatie doen en met deze donaties hopen wij weer leuke andere cultuurhistorische activiteiten te kunnen ontplooien. Kijk voor meer informatie op www.fjoertoeregmond.nl Stichting Egmond '40-'45 De pas opgerichte Stichting Egmond '40-'45 bestaat uit een groep zeer enthousiaste heren die zich tot doel hebben gesteld een bunkermuseum in de Egmondse duinen te realiseren. Hiervoor is een goed doordacht plan opgesteld en de voortekenen beloven dan ook veel goeds. Het PWN heeft haar medewerking toegezegd en er zijn zelfs al proefopgravingen gedaan om een geschikt bunkercomplex bloot te leggen. Net als het bestuur van het Museum van Egmond, steunt ook Stichting Historisch Egmond dit initiatief en wij hopen dan ook gezamenlijk bij te kunnen dragen aan een informatieve en interessante tentoonstelling over de Tweede Wereldoorlog. Kijk voor meer informatie op www.egmond4045.nl 450 jaar Berger- en Egmondermeerpolder In 2015 bestaan de Berger- en de Egmondermeerpolder 450 jaar. Met een oppervlakte van 1200 hectare was de droogmakerij van de Berger- en Egmondermeer - een gezamenlijk project van Lamoraal van Egmont en de Heer van Bergen - de grootste van de zestiende eeuw. Een belangrijk historisch feit dat natuurlijk vraagt om een feestelijke herdenking. Stichting Historisch Egmond zal in 2015 dan ook diverse activiteiten organiseren waarin dit jubileum centraal staat. Deze activiteiten zullen deel uitmaken van het officiële programma van de speciaal hiervoor opgerichte Stichting BEM 450 Jaar. Voor meer informatie, zie www. bem450.nl 100 Geestgronden, 21 (2014), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2014 | | pagina 58