KORT NIEUWS In memoriam: Kees Zwart Op maandag 11 augustus jl. overleed Kees Zwart op 77 jarige leeftijd, in het bijzijn van zijn familie, te Egmond aan Zee. Kees heeft zich tijdens zijn leven enorm ingespannen voor zijn geliefde dorp, voor haar historie en cultuur. Velen zullen zich hem herinneren vanwege zijn ruim 40 dienstjaren bij de KNRM, waarvan 20 jaar als schipper van de reddingboot. Anderen vanwege zijn jarenlange inzet voor Dorpsvereniging Egmond 'Parel' aan Zee. Wij zullen Kees altijd blijven herinneren als drijvende kracht achter de totstandkoming van het Derreper Woordenboek. Zijn bevlogenheid en passie voor het behoud van het Derreper dialect heeft geresulteerd in een prachtig naslagwerk, dat hopelijk nog door vele generaties zal worden geraadpleegd. Wij wensen de familie Zwart heel veel sterkte toe. Donateursavond Onze traditionele donateursavond zal dit jaar plaatsvinden op vrijdag 24 oktober. Over de precieze details zullen wij u later via de media en onze website informeren, maar houdt u deze datum alvast vrij in uw agenda, want het belooft weer een hele leuke avond te worden. Open Dagen De Open Dagen, iedere éérste zondag van de maand, zijn een groot succes. Velen van u vinden inmiddels de weg naar ons Historisch Informatie Centrum om eens rond te kijken, te bladeren in oude kranten of om gewoon gezellig te kletsen over het Egmond van vroeger. Ook het laatste deel van dit jaar zijn wij weer iedere eerste zondag van de maand open, en wel op: zondag 7 september, zondag 5 oktober, zondag 2 november en zondag 7 december. Bent u nog niet langs geweest? Loop dan gerust eens binnen bij ons gebouw tegenover de Slotfundamenten in Egmond aan den Hoef. De koffie staat klaar. Fjoertoer Egmond 2014 Na een geslaagde eerste Egmondse Fjoertoer in 2013, organiseert Le Champion ook dit jaar weer het sprookjesachtige wandelevenement door de Egmonden. Maar liefst 6000 wandelaars zullen op zaterdag 29 november diverse afstanden gaan lopen en ook dit jaar heeft Stichting Historisch Egmond weer haar medewerking toegezegd. Een mooie opsteker is dat we voor deze editie door Le Champion zijn aangewezen Geestgronden, 21 (2014), nr. 2/3 99

Geestgronden - Egmonden | 2014 | | pagina 57