VAN DE REDACTIE De zomer is weer voorbij dus dat betekent een nieuwe uitgave van Geestgronden. In het eerste nummer van dit jaar presenteerden wij u een nieuwe omslag van Geestgronden. Naast de vele positieve reacties was er één kritische opmerking. Het betreft de afbeelding van de ets op de achterkant van het boekje. De kerk van Egmond aan Zee, die in 1741 ten prooi viel aan de Noordzee, is volgens de kritische lezer niet de kerk van Egmond aan Zee, maar van Wijk aan Zee. Er zijn verschillende etsen van de betreffende kerk, maar overal staat in het onderschrift dat het de kerk van Egmond aan Zee is. De redactie gaat dit tot op de bodem voor u uitzoeken en komt in het volgende nummer van Geestgronden met een uitgebreide beschrijving van het onderzoek. Er zijn in diverse dag- en weekbladen de afgelopen eeuw vele artikelen over Egmond geschreven. Soms geeft zo'n artikel een eigentijds beeld van Egmond dat het de moeite waard is om met de liefhebbers van de Egmondse geschiedenis te delen. In het blad De Spiegel van 1950 stond een artikel waarin verschillende echte Derpers aan het woord kwamen. De redactie vond dit zo'n leuk artikel dat we het integraal afgedrukt hebben. Tijdens de drukbezochte tentoonstelling over het leven en werk van het excentrieke fotografenduo 'de dames Vlaanderen' in het Stedelijk Museum Alkmaar was een trouwfoto te zien met daarop drie onbekende personen. De heer Ted Mul uit Oudorp bezocht met zijn vrouw deze tentoonstelling en zij herkenden deze personen direct; het bruidsmeisje op de foto was 15 jaar na de opname met meneer Mul gehuwd, en stond nu naast hem. Ze namen contact op met redactielid Jesse van Dijl en vertelden hem het hele verhaal achter de foto. Een aangrijpend relaas dat van toevalligheden aan elkaar hangt en waarin Egmond een belangrijke rol speelt. Het is het hoofdartikel van deze uitgave geworden. U kent hem allemaal wel. De Wimmenumermolen in de Wimmenummer- polder. We hebben er een artikel aan gewijd in het augustusnummer van 2007 geschreven door Erik Zwijnenberg. Het artikel in deze uitgave gaat over vier generaties Hof die ruim 100 jaar (1823-1927) molenaar waren op de Wimmenumermolen. Een polder bij Den Helder, waar onlangs een nieuwbouwwijk verrees, blijkt zo'n vierenhalve eeuw geleden van Lamoraal van Egmont geweest 46 Geestgronden, 21 (2014), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2014 | | pagina 4