Wat een angst heb ik uitgestaan toen ze op een dag ziek werd en koorts kreeg. Ze moest naar de ziekenafdeling en daar een paar dagen blijven. Maar dat wou ze niet. "Bij tante blijven, bij tante blijven!" iets anders zong Rini niet de hele bootreis. Toen ik de volgende dag bij haar kwam, zat ze lief te spelen en na een paar dagen mocht ze weer met me mee naar de hut beneden in het ruim. Het was een gevaarlijke reis, die wij maakten, want de mijnen waren zeker nog niet allemaal opgeruimd. Gelukkig kwamen wij na drie weken behouden in Nederland aan. Als zich een goede gelegenheid voor deed zou ik Rini naar de ouders van haar moeder brengen, die in Egmond woonden. Na enkele dagen meldde zich iemand, die oorlogskinderen op hun bestemming moest brengen. Dat vond ik erg, want Rini had zich in die tijd sterk aan mij gehecht en ik aan Rini. Ik wou haar zelf zo graag naar haar grootouders brengen. Gelukkig had Moeder Antonia daar begrip voor en zei; "Zr. Edmunda brengt Rini zelf wel weg!" Ik ben er haar nog altijd dankbaar voor. Ik meen dat het ongeveer een week later was dat ik haar per trein naar Egmond bracht. Heel de reis zat ze op mijn schoot tegen mij aangeleund. Ze werd natuurlijk vol vreugde verwelkomd. Vooral Oma wilde Rini zo graag bij haar nemen, maar Rini wilde daar niets van weten. "Bij tante blijven," ze wilde niet van mij weg, totdat Opa binnen kwam. Een grote man en die zei: "Maar lievie, kom eens bij Opa". En hoe kan het? Toen strekte ze de armpjes uit en Opa nam haar op de knie. Nu werd het Oma, een heel lieve, te machtig, toen moest ze schreien. Ik kon natuurlijk niet blijven en voor ik vertrok beloofden ze Rini zo van alles en gaven haar wat speelgoed. Ze werd nu wat rustiger, maar toch zie ik nog haar gezichtje en het kijken voor me, toen ik heenging! Veertien dagen nadien werd ik per auto gehaald om naar Heiloo te gaan, naar Moeder, zus en zwager, die zo verlangend zaten te wachten. Vanzelfsprekend ging ik toen naar Rini, naar Egmond. Wat was het kind blij! Juist werd die dag de bevrijding gevierd, overal hingen vlaggen. Rini zei: "Dat is allemaal voor tante!" Ze nam een kapotte gitaar en ging daar op zitten tokkelen. Dat deed ze allemaal omdat tante er weer was. Lieve Rini wil je dit nooit vergeten en blijf met je gezin geloven in de bescherming en de liefde van God, die zich heeft geopenbaard in Jezus Christus! 74 Geestgronden, 21 (2014), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2014 | | pagina 32