was. Het was een hard bestaan in een vissersgezin. Maar ook tot na de Tweede Wereldoorlog leden de Egmondse vissers een zwaar bestaan. Hoe krijg je dan als kind toch de kans om je als kunstenaar te ontwikkelen? In de eerste plaats door veel talent te hebben, zodat het opvalt bij anderen die je in de ontwikkeling van je talent ondersteunen, zoals de eerder genoemde meester De Waal. Tijdens de lagere school tekende Harry al en schreef hij verhalen. Ook gedurende zijn MULO periode ging hij daarmee door en kreeg daarna al gauw allerlei opdrachten om boeken (ook schoolboeken) te illustreren. Afb. 2 Illustratie van een ruiter te paard voor de uitgave van De Grote Zwerftocht. Harry tekende deze in 1961 Tijdens mijn bezoek aan zijn huis laat hij mij tientallen van die prachtige illustraties zien. "Dit zijn er nog maar een paar, ik heb er duizenden gemaakt. De ellende daarbij is echter dat uitgevers bijna niets willen betalen voor je werk. Het was altijd een heel gedoe om op die manier wat te verdienen". Kort na de MULO krijgt Harry een baan bij Alexo een tekenstripstudio in Alkmaar. In zijn vrije tijd schreef en illustreerde hij een indianenverhaal, De Grote Zwerftocht, dat in delen werd gepubliceerd in het jeugdblad KrisKras. Na een jaar komt ook Yvonne bij Alexo werken. Ze begrijpen al gauw dat hun toekomst hier niet ligt. In 1962 beginnen ze een eigen studio in Harry's ouderlijk huis aan de Voorstraat 35 in Egmond aan Zee. 6 Geestgronden, 21 (2014), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2014 | | pagina 8