Uit het oogpunt van herkenbaarheid van de oude naar de nieuwe omslag is de typografie van de titel en subtitel slechts subtiel gewijzigd. Wij hopen dat u het ontwerp net zo kunt waarderen als wij In dit nummer o.a. De ontwerper van de nieuwe omslag van Geestgronden is zoals gezegd Harry Stam. Harry is geboren en opgegroeid in Egmond aan Zee, maar woont al 40 jaar in Sint Maarten. Toch voelt hij zich nog steeds een Derper, een geëmigreerde Derper zoals hij zelf zegt. Hij is grafisch vormgever, illustrator en kunstschilder. Luc Lassche zocht hem op en tekende zijn levensverhaal op. Wist u dat er beginjaren '60 van de vorige eeuw dertig winkeltjes waren in Egmond aan den Hoef? De ouders van Jos Hof bestierden vanaf 1931 een kruidenierswinkel aan de Herenweg. Eerst in Wimmenum en later op de hoek van de Herenweg en het Nachtegalenpad. Een leuk en interessant sfeerverhaal van halverwege de twintigste eeuw. Als toevoeging op het verhaal een overzicht van alle winkels in 1964. Het boek 'Visserstruien uit 40 Nederlandse vissersplaatsen van de Noordzee' van Stella Ruhe werd in een artikel samengevat door Carla Kager, waarbij zij nog wat extra onderzoek heeft gedaan en enkele specifieke Egmondse wetenswaardigheden en foto's toegevoegd heeft. En wat blijkt: De oude visserstruien worden hier en daar weer gedragen. De oorsprong van de straatnaam Hanswijk te Egmond aan den Hoef is waarschijnlijk terug te herleiden naar een persoon en mogelijk mede aan een deftig herenhuis of buitenverblijf dat daar in de 18de eeuw heeft gestaan. In de rubriek 'Straatnaam verklaard' beschrijft Rob Leijen dit en meer over Hanswijk. Wij wensen u weer veel leesplezier.O Geestgronden, 21 (2014), nr. 1 3

Geestgronden - Egmonden | 2014 | | pagina 5