VAN DE REDACTIE Nieuwe omslag voor Geestgronden Na twintig jaar vonden bestuur en redactie van Stichting Historisch Egmond het tijd voor een facelift van ons historisch tijdschrift Geestgronden. We hebben ontwerper (en Derper) Harry Stam (Arrie van de Makke) gevraagd een eigentijds en toch historisch verantwoord ontwerp te maken dat duidelijke kenmerken van de drie Egmonden bevat. Wij vinden dat hij daar goed in geslaagd is. Achter elk ontwerp zit een verantwoorde gedachte en die willen we graag aan de lezer van ons blad meegeven. Het originele wapen van Egmond met haar kepers in goud en keel rood vormt het uitgangspunt voor het omslagontwerp. Met de hoekige vormgeving van de kepers is in drie verstrengelde zigzaglijnen een decoratieve rand geformeerd die symbool staat voor de verweven historie van de drie Egmonden. Op de achterkant van de omslag ontrafelt de verstrengelde rand zich in drie afzonderlijke lijnen, elk eindigend in drie ruitvormen met gravure. Voor ieder dorp een ruitvorm met een toepasselijke historische afbeelding. De gele en bruine lijnen (mengkleuren voor de kleur goud en tevens aardtinten) staan voor kleuren van de geestgronden. Deze lijnen eindigen in gekoppelde ruiten met gravures van de dorpen Egmond-Binnen en Egmond aan den Hoef en staan symbool voor beide boerengemeenschappen. De rode lijn in de randdecoratie eindigt in een losstaande ruit met gravure van het vissersdorp Egmond aan Zee. Onafhankelijk gevisualiseerd omdat deze gemeenschap zich in het verleden nauwelijks richtte op het achterland. De kleine ruiten aan de voorkant zijn afgedrukt in de kleuren die overeenkomen met de zigzaglijnen die leiden naar Egmond-Binnen en Egmond aan Zee, omdat deze tot 1978 de twee gemeenten van de Egmonden vormden. De zandkleurige achtergrond van de omslag is vanzelfsprekend de kleur van strand en duinen. 2 Geestgronden, 21 (2014), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2014 | | pagina 4