KORT NIEUWS Open Dagen Begin dit jaar zijn we begonnen met het organiseren van Open Dagen in het HIC. Iedere eerste zondag van de maand, tussen 14:00u en 17:00u, zitten vrijwilligers van Stichting Historisch Egmond klaar om u te informeren over de lokale geschiedenis en om al uw vragen te beantwoorden. U kunt boeken kopen, uw collectie Geestgronden compleet maken of een Egmondse Vlag aanschaffen. Ook kunt u in oude uitgaven van Geestgronden bladeren of eens in onze collectie oude kranten snuffelen. Jos Hof heeft bovendien een deel van zijn privé-collectie beschikbaar gesteld en een kleine expositie over het Slot op den Hoef en de Heren van Egmont ingericht. Heeft u zin om rustig te zoeken naar uw familiegeschiedenis, of gezellig oude films en foto's te kijken? Iedere eerste zondag van de maand bent u van harte welkom. Resterende data voor 2014: Zondag 6 april, 4 mei, 1 juni, 6 juli, 3 augustus, 7 september, 5 oktober, 2 november en 7 december. De koffie staat klaar! Het Regionaal Archief online Wat u wellicht nog niet weet, is dat het Regionaal Archief een prachtige website heeft waar u vanuit uw luie stoel heerlijk door de recente geschiedenis kunt bladeren. Niet alleen is daar een deel van onze Geestgronden digitaal toegankelijk, ook het Contact met de Egmonden van 1961 t/m 1980 kunt u digitaal doorbladeren. Kijk maar eens op krantenarchiefalkmaar, nl Slotfestijn 15e eeuw Op zaterdag 7 juni vindt tijdens het Hoeverdorpsfeest weer een Slotfestijn plaats rondom de Slotfundamenten in Egmond aan den Hoef. Als thema hebben we dit jaar gekozen voor 15e eeuw', een turbulente maar zeer belangrijke periode in de geschiedenis van het Slot en van de Heren van Egmont: Jan II van Egmont (1384 -1451), bijgenaamd Jan met de Bellen, werd een van de machtigste edelen in Holland. Hij was raadsheer van de graaf van Holland en liet in 1430, om het aanzien van de Abdij te verzwakken, de Slotkapel afbreken en groter herbouwen. Ook liet hij zes kanunniken komen om de koorgebeden en de eredienst te doen. Hierdoor werd het Slot eindelijk onafhankelijk van de abdij. Zijn zoon Willem IV werd, na Jan 's dood, in 1451 42 Geestgronden, 21 (2014), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2014 | | pagina 44