EEN PROCES VERBAAL In het artikel over de Pieter Schotsmanstraat in Geestgronden nr. 4 van 2013 werd vermeld dat deze straat eerst Stationstraat heette. Weinig mensen kennen deze eerdere straatnaam en in de archieven is weinig over de Stationstraat te vinden. Echter naar aanleiding van het artikel in Geestgronden stuurde een donateur ons een kopie van een proces verbaal dat in 1947 werd uitgereikt aan een toenmalige bewoner van de Stationstraat. Het proces verbaal bevat een aantal voor Egmond zo kenmerkende elementen dat wij het u niet willen onthouden en daarom hieronder (samengevat) weergeven. Op maandag 13 januari 1947 des namiddags omstreeks 23:45 uur waren de onbezoldigd Rijksveldwachter Jacobus Castricum en de Gemeenteveldwachters Jan Benjamin en Johannes Ooms, allen wonende te Castricum, in de duinen onder Castricum op surveillance. Zij zagen aldaar twee personen welke zich buiten de openbare wegen en voetpaden bevonden. Deze personen waren bezig om met kunstlicht en minstens twee onder hun hoede staande honden, wild en schadelijk gedierte op te sporen. Beide personen droegen bij zich een brandende lantaarn waarmee zij het helmgras en de ruigte zig-zag gewijze belichtten en afzochten terwijl zij de onder hun hoede staande honden vrij lieten lopen zonder deze terug te roepen of op te halen. Een van de twee personen bleek in het bezit van een brandende carbidlantaarn en werd door de twee voorgenoemde Gemeenteveldwachters aangehouden waarbij het glas van de lantaarn brak. Tevens bleek de aangehoudene een zestal konijnen onder zijn jas te hebben verborgen. De aangehouden persoon verklaarde te zijn ALBERTUS ANTONIUS DEKKER, geboren op 26 september 1908 te Egmond aan Zee en aldaar wonende op Stationstraat 15 en van beroep visser. De verdachte verklaarde niet in het bezit te zijn van een vergunning om ter plaatse door middel van kunstlicht wild of schadelijk gedierte op te sporen en te vangen. Ook bezat hij geen vergunning om zich buiten de openbare wegen en voetpaden te bevinden. De verdachte werd door de Gemeenteveldwachters van zijn overtreding in kennis gesteld en hem werd proces verbaal aangezegd. Van bovenstaande werd door de Gemeenteveldwachters te Castricum op 17 januari 1947 op afgelegde ambtseed dit proces verbaal opgemaakt, getekend en gesloten.^! 38 Geestgronden, 21 (2014), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2014 | | pagina 40