Afb. 9 Advertentie van 17 mei 1947 in het Sursum Corda. 'Verkoop van tabak, sigaren en sigaretten hervat'. Historisch archief Jos Hof. 1959 werd overgegaan naar de Grossiers Combinatie Grosco. Fa. De Haas, gevestigd aan het Fnidsen, was onze grossier. "Blijf maar" werd ook geroepen door diverse (week)klanten, meestal familie en bekenden, die eerst even een bakkie deden en daarna hun boodschappen bestelden. Dan was er het z.g. 'boekjes ophalen'. Je ging op de fiets naar de bezorgklanten in de Sammerpolder, Egmondermeer, Wimmenum of naar Het Woud, om de door de klanten ingevulde boekjes op te halen. Soms deed ik het ophalen van de boekjes op de brommer van mijn vader. Ik mocht nog geen brommer rijden, dus moest je goed uitkijken dat Riezebos (plaatselijke politieagent) het niet zag. Moeder maakte de bestelling gereed en, ingepakt in (meestal) Bleubanddoosjes, inclusief het bezorgboekje met de spaarzegeltjes, bracht vader ze dan weg. Mijn broer Piet vertelde dat dit in de eerste winkeljaren gebeurde op een gewone fiets. Met een rieten mand aan de arm werden de boodschappen thuisbezorgd. Later kocht mijn vader tijdens een openbare verkoping te Egmond aan Zee een originele transportfiets, voorzien van een grote rieten mand boven het voorwiel. Het moet een krachttoer zijn geweest voor mijn vader, en uiteraard voor al die andere leveranciers, om met zo'n zware transportfiets over b.v. de van vele kuilen voorziene Meerweg te rijden. Ook een vat petroleum op de drager vervoeren was geen uitzondering. Heden weer ingeschakeld voor de verkoop van Tabak, Sigaren en Sigaretten Beleefd aanbevelend, Anton Hof LeestSursum Corda 16 Geestgronden, 21 (2014), nr. 1 Herenweg 353 b, Egm. a.d. Hoef Telefoon 360.

Geestgronden - Egmonden | 2014 | | pagina 18