VAN DE REDACTIE Met deze 58e editie van Geestgronden completeren we alweer de 20e jaargang. Vele onderwerpen en artikelen zijn inmiddels de revue gepasseerd maar er blijft gelukkig nog voldoende over om over te blijven schrijven. De redactie kan dit echter niet alleen en nodigt u als lezer daarom van harte uit om zelf eens te schrijven of onderwerpen aan te dragen. De redactie is graag bereid u hierbij te helpen. Soms kunnen ogenschijnlijk onbenullige verhalen of onderwerpen uitgroeien tot iets bijzonder interessants. In dit nummer bieden wij u een breed scala aan artikelen. Marcel Duinmeijer schrijft over de H. Margaretha Maria Alacoque Kerk in Egmond aan den Hoef en na de reeks artikelen van Jos Hof over begraven in de Slotkapel, schrijft Jacob Veenhuysen over de graven rondom de Slotkapel, de tweede kerk in dit dorp. Hij doet hierbij, al spittende in de archieven, interessante ontdekkingen. Na haar artikelen over de schilder Roeland Koning komt Carla Kager terug met een aanvulling over 'Awie Snork' die op de hoek Bergstraat-Julianastraat in Egmond aan Zee een manufacturenwinkeltje had. Namens de redactie schrijft Rob Leijen in zijn rubriek 'Straatnaam verklaard' een verhaal met leuke feiten en feitjes over de Pieter Schotsmanstraat. Jos Hof brengt het derde en laatste deel over de Koninklijke nazaten van Jan II van Egmond. Als extra bieden wij u de grafische weergave van afstamming van koning Willem Alexander uit het huis Egmond. Schrijver Barry Smit komt met een fantasieverhaal over Engel Blik. Hij plaatste het verhaal in een historische Egmondse omgeving. Tot slot van deze editie nog Kort Nieuws en een tweetal Oproepen. Heel veel leesplezier toegewenst. De redactie wenst u prettige feestdagen en een goed 2014. 106 Geestgronden, 20 (2013), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 4