OPROEPEN Vliegveld te Rinnegom In het jaar 1929 verschijnen in diverse kranten berichten waarin wordt gesproken over een plan voor de aanleg van een vliegveld tussen Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het was de bedoeling om vanaf dit vliegveld rondvluchten en pleziervluchten boven Kennermerland en het Noord Hollandse polderland te gaan organiseren. Het plan was afkomstig van de KLM en Lufthansa in samenwerking met de Vereniging voor Vreem delingenverkeer uit Egmond aan Zee. Dat het plan serieus was blijkt uit het feit dat men reeds met het P.E.N. had afgesproken dat deze een in de nabijheid lopende hoogspanningskabel zou verplaatsen. Wie is bekend met dit plan en heeft meer informatie voor ons? Graag bericht via redactie@historischegmond.nl of een telefoontje aan Rob Le- ijen (072 5067856). Engelbertus van Duin Wie kan ons meer vertellen over Engelbertus van Duin? Hij werd gebo ren op 26 november 1876 te Egmond aan Zee als zoon van Johannes van Duin en Maria Oorthuis. Hij trouwde op 20 januari 1903 te Roermond met Elisabeth Maria Hubertina Körner uit Roermond. Bij zijn huwelijk was Engelbertus agent van politie. Hij was vader van 6 kinderen van wie er in ieder geval vijf (Johannes Joseph Petrus Coenraad (1903), Joseph Antonius (1905), Elisabeth Maria Eva (1907), Coenraad Andreas (1908) en Henri Albert Willem (1909) in Rotterdam werden geboren. Moge lijk heeft Engelbertus van Duin nog in Uden gewoond. Engelbertus van Duin overleed op 26 november 1944 als gevolg van een bominslag waar bij hij door een - Duitse - bomscherf in de hartstreek werd getroffen. Hij woonde toen op het adres Hazenkampseweg 120 in Nijmegen. Heeft u een foto van Engelbertus van Duin en heeft u meer informatie over hem dan graag bericht via redactie@historischegmond.nl of een te lefoontje aan Rob Leijen (072 5067856). 'IJmuiden-lopers' In het verhaal over Engel Blik in dit nummer van Geestgronden wordt gesproken over Egmonders die dagelijks over het strand naar IJmuiden liepen voor werk. Hoeveel mensen deden dit? Wie waren ze? In welke Geestgronden, 20 (2013), nr. 4 151

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 49