KORT NIEUWS Samenwerking met Museum van Egmond Tijdens een vergadering tussen de twee besturen van Historisch Egmond en het Museum van Egmond, eind november, is afgesproken de komende jaren weer intensiever te gaan samenwerken. Zo zullen we gezamenlijk gaan werken aan exposities en gezamenlijk lezingen gaan organiseren. Om te beginnen gaan we komend jaar samen onze schouders zetten onder de expositie in het Museum, over Egmond tijdens de Eerste Wereldoorlog. Lezing over het boek Lutine Na de Titanic is de Lutine het beroemdste scheepswrak ter wereld. Volgeladen met duizenden kilo's aan Britse goudstaven en zilverstukken zonk het schip in 1799 tussen Vlieland en Terschelling, terwijl het onderweg was van Londen naar Hamburg. Sindsdien zijn er vele expedities geweest om de schatten boven water te halen, die opvallend weinig opleverden. Alleen Egmondse duikers waren erg succesvol (zie Geestgronden april 1999 en december 2007). Ondanks de vele zoektochten ligt er nog steeds voor een vermogen aan goud en zilver op de bodem van de Noordzee. Afb. 32 HMS Lutine in de storm. Schilder onbekend. September jl. verscheen het boek Lutine - de spannendste Nederlandse goudjacht ooit. Schrijver en journalist Martin Hendriksma dook in de geschiedenis en ontrafelde geheimen die tot nu toe onopgelost bleven. Het resulteerde in een zeer boeiend en prettig leesbaar verslag, dat zich laat lezen als een spannend jongensboek. Geestgronden, 20 (2013), nr. 4 149

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 47