met Cornelia Helena Hanedoes waarnaar mijn Vader genoemd werd kleindochter van Ds. Izaak Hanedoes, als proponent hier gekomen en op hoogen ouderdom hier overleden, van zijn Vader Adriaan Veenhuysen geërft heeft, rechten voor zes grafruimtes in de kerk te Egmond aid Hoef Vervolgens vermeldt ze het verbod om in de kerk te begraven en berekent dat de drie kinderen van Joachim elk recht heeft op twee grafruimtes op het kerkhof en hoe deze daarna zijn benut of doorgegeven. Om haar betoog nog wat steviger te laten klinken liet zij haar broer, Christiaan Johannes, predikant te Harderwijk, medeondertekenen. Beiden werden - Sieuwtje in 1926, Christiaan Johannes in 1941 - in eigen graven bijgezet. In de dertiger jaren werd het naast de begraafplaats gelegen terrein als werkgelegenheidsproject aangepakt. De fundamenten van het Slot werden uitgegraven en opgemetseld. Foto's uit die tijd geven een beeld voor deze aanpak van een nauwelijks zichtbare ruïne in een een woest rietlandschap. Afb. 31 Brief van Sieuwtje Veenhuysen Chirurgijns Een andere boeiende beroepsgroep met graven in de Slotkapel, genoemd en beschreven door Jos Hof, is die van de chirurgijns. Een oud en merkwaardig vak, combinatie van o.a. herbergier, barbier, tandarts, huisarts, verloskundige en apotheker, maar gezien zijn brede kennis en praktische vaardigheden in hoog aanzien, hetgeen mag blijken uit hun grondbezit, functies als schout, schepen, ontvanger der imposten, diaken en uit de huwelijken en beroepen van hun kinderen. Op de begraafplaats bij de Slotkapel heb ik geen chirurgijns kunnen ontdekken. Wel liggen Geestgronden, 20 (2013J, nr. 4 143

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 41