gemaakt voor graven in de kapel die eerder gekocht of gereserveerd waren. Er moest echter een nieuwe begraafplaats buiten de kapel worden ingericht. Zoals bekend is de Slotkapel in 1632 weer opgebouwd na de verwoesting in opdracht van Sonoy in 1573. Het terrein rond de kapel, inclusief de resten van het kasteel, bleef echter vrijwel onontgonnen. Het werd verpacht, er liepen dieren, maar verder gebeurde er niet veel mee. De oudste grafsteen De oudste grafsteen op de begraafplaats is een klein grafsteentje aan de zuidkant tegen de zijmuur van de Slotkapel met de afbeelding van een schoentje en de letters H.L.B.G.M.Y en het opschriftGerust den 7 september 1679' dekt geen graf. Het moet ergens anders vandaan zijn. Lange tijd was het een raadsel voor me naar wie het verwees. Onlangs reikte Willem van de Berg mij de oplossing aan onder verwijzing naar het Oud Notarieel Archief. Ik citeer: Het jaar 1679 en het schoentje vormen de sleutel tot de persoon: Maarten Jacobsz schoenmaker, broer van Arie Jacobsz schoenmaker en Jan Jacobsz smid. Maarten Jacobsz had een huisje in de Hoef Kad. A219 Kad. A220dat zijn weduwe Anna Symons verkocht in 1680 Hist. Kadaster p.235Hij heet ook wel Smit, misschien omdat zijn vader dat beroep had.' Het dateert dus uit een veel oudere tijd dan het ontstaan van de begraafplaats. Afb. 29 Het oudste grafsteentje met het schoentje en de letters H.L.B.G.M.Y uit 1679, foto Luc Lassche 138 Geestgronden, 20 (2013), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 36