In februari 1949 besloot het college van Burgemeester en Wethouders dat het verlengen van de Stationstraat werd aanbesteed en gegund aan de laagste inschrijver, G. de GraafF te Egmond aan Zee. Het werk zou voor het bedrag van fl 2.050,- worden uitgevoerd. In de Alkmaarsche Courant van 12 maart 1949 valt te lezen dat de gemeenteraad van Egmond aan Zee onder voorzitterschap van burgemeester Niele had besloten de Stationstraat te herdopen in Pieter Schotsmanstraat. De Stationstraat werd op dat moment doorgetrokken en er waren nieuwe huizen bijgebouwd. De nieuwe naam zou een mooi eerbetoon zijn wegens de vele verdiensten van Pieter Schotsman voor de gemeente Egmond aan Zee. Blijkbaar ging men zeer voortvarend te werk want reeds een maand later, in april 1949, lezen we in een ander artikel in dezelfde krant dat 'aan de Pieter Schotsmanstraat de nieuwe N. V. Metaalwarenfabriek M.J. Veltkamp was geopend' Epiloog Op 7 oktober 1934 maakte de stoomtram Egmond-Alkmaar haar laatste rit. De kolen voor de gasfabriek die tot dan toe per spoor waren aangevoerd, werden toen per schip in Alkmaar aangeleverd en vandaar per vrachtauto naar Egmond aan Zee vervoerd. Na inschrijving werd dit werk gegund aan de heer M. Genet uit Egmond aan Zee. De gasfabriek zou nog functioneren tot in het jaar 1968. De gasfabriek in Egmond aan Zee was toen in Nederland de laatste gemeentelijke gasfabriek die sloot en tevens was Egmond aan Zee het laatste gebied in Nederland waar naartoe aardgas werd getransporteerd.O Noten 1 De officieel gehanteerde schrijfwijze was Stationstraat (met één 's') terwijl dit op in de huidige juiste spelling Stationsstraat (met twee 's-en'zou moeten zijn). 2 In de bevolkingsadministratie is eerst huisnummer 28 vermeld maar dit is later doorgehaald en veranderd in huisnummer 36. Geestgronden, 20 (2013), nr. 4 135

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 33