Klaasje stierf jong en werd opgevolgd door de nogal deftige Quirinus van Trigt. De winkel werd uitgebreid met woninginrichting. Op de gevel aan de Bergstraat stond in grote letters: WONINGINRICHTING en daar onder: bedden - dekens - karpetten - loopers - zeilen. »[cMTimL Afb. 14 Het pand van de weduwe Zwart werd in 1938 de eerste winkel van Dorresteijn. Foto uit het Contact met de Egmonden Bijnamen in het klantenboek In 1955 werd de zaak - nog met van Trigt als zetbaas - op grotere schaal voortgezet met textiel en woninginrichting in de voormalige pastorie op de hoek Voorstraat-Julianastraat (nu Zeeman). In 1959 kwamen daar Willem Dorresteijn (neef van Theo) en iets later zijn vrouw Greet in de zaak. Ze konden het goed vinden met de Derpers. In hun vuistdikke klantenboek hadden ze heel wat vrouwen staan (met naam en toenaam) die elk kaartje brat of klosje garen lieten opschrijven totdat hun man weer thuis kwam van de visserij en ze wat afbetaalden. Dan werd het lijstje weer doorgestreept. Overbuurman Huib Konijn had ook zo'n boek, maar schreef alleen de bijnamen op. Toen Huib rekeningen moest schrijven, kwam hij bij Willem en Greet - geen Egmonders - vragen hoe die mensen eigenlijk echt heetten en waar ze woonden. Later werd het opschrijven afgeschaft, want het was geen doen meer. De winkel van Dorresteijn werd een begrip in Egmond en ze adverteerden regelmatig met opvallende advertenties in het Contact. In vette zwarte letters: 'Natuurlijk...Dorresteijn' Geestgronden, 20 (2013), nr. 4 121

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 19