jaren '80 allemaal niet meer zo makkelijk afging nam Dieter het meer en meer van zijn vader over en vanaf het seizoen 1991 is Dieter de schipper van motorboot de 'MarieJanne'. Naast het varen met de rondvaartboot heeft Dieter nog een full-time baan bij de Hoogovens. De MarieJanne vaart dus alleen als Dieter vakantie heeft. Maar bij mooi weer wil Dieter graag een verlofdag nemen. De vaste tweede stuurman op de MarieJanne is Cor Blok (De Daakster). Veertien jaar geleden zou Cor een keertje helpen, maar hij doet het nu nog steeds. Handwerk In de beginjaren had men geen trekker om de boot naar zee te brengen en werd hij op een kar met een paar sterke kerels naar de vloedlijn getrokken en te water gelaten, 's Middags als de boot weer op de kar getrokken moest worden, ging Jan Dekker met zijn toeter het strand op en riep alle kinderen op om mee te helpen in ruil voor een ijsje. Dieter kan zich nog herinneren dat hij ook meegeholpen heeft. Eén keer heeft vader Arie de boot aan het water laten liggen. Maar dat was geen succes. De vloed had de boot zover het strand op gestuwd dat de volgende dag de boot midden op het strand lag. Toen moesten ze wachten tot het weer hoog water werd om de boot vlot te kunnen trekken. Later, toen Arie een trekker aangeschaft had, was dat geen probleem meer en kon de boot makkelijk het strand opgereden worden. Afb. 3 Foto uit ca. 1933 van 'De Zwaluw' van Aris Gravemaker (foto: Fam. Gravemaker) 46 Geestgronden, 20 (2013), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 8