'De Egmond Collectie Compleet' Eén van de onderdelen van het zeer geslaagde 'Slotfestijn Jaren 30' was een bijzondere expositie in de Slotkapel, waarbij enkele slotvondsten voor het eerst sinds de jaren '30 weer waren herenigd met de originele opgravingverslagen uit de archieven van het P. W.N. Het is u wellicht bekend dat er destijds heel veel is misgegaan tijdens de originele opgravingen en dat de vondsten slecht en nauwelijks beschreven zijn. Bovendien zijn vele slotvondsten in de loop der jaren verdwenen of in particuliere handen gevallen. Wij hebben dan ook besloten een ultieme poging te doen om, tachtig jaar na dato, deze vondsten te traceren, in kaart te brengen en te koppelen aan de opgravingverslagen. Zo hopen wij alsnog de 'Egmond Collectie' weer compleet te krijgen, al is het maar op papier. Daarom een oproep: Bent u zelf in het bezit van een kannetje, schaaltje, of andere vondst uit de Slotgracht, of kent u iemand in uw omgeving die dit heeft, neemt u dan contact op met ons, via info@historischegmond.nl of bel met Martijn Mulder 06 51 689 620 en geef ons de gelegenheid het te fotograferen en te beschrijven. Het is voor u een kleine moeite en u helpt ons er een enorm stuk mee op weg! Als u afstand wilt doen (permanent of bruikleen) van een slotvondst, dan houden wij ons natuurlijk ook van harte aanbevolen. Als u wilt helpen met dit bijzondere project kunt u zich ook melden op bovengenoemde wijze.O 104 Geestgronden, 20 (2013), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 66