De stand van zaken m.b.t. de Algemene Begraafplaats We worden regelmatig benaderd door Egmonders die hun bezorgdheid uiten over het ruimen van de graven op de Algemene Begraafplaats te Egmond aan Zee. Dat er geruimd wordt als er niet meer wordt betaald zal niemand verbazen, maar het probleem zit hem voornamelijk in het feit dat er vele grafstenen van vaak honderd jaar oud zouden worden weggegooid en stuk geslagenOok wij vinden dit een vorm van cultuurvernietiging, want watje vernietigt krijg je immers niet meer terug. Door vertegenwoordigers van de Parel en het Museum van Egmond is daarom begin dit jaar al een lijst opgesteld van vooraanstaande Egmonders wiens graven op de nominatie stonden om geruimd te worden. De gemeente Bergen gaat eind dit jaar het beleid bepalen ten aanzien van dit soort graven en zolang worden deze graven in ieder geval met rust gelaten. De vernietiging van de overige stenen ging echter wel gewoon door, ook tot groot ongenoegen van de begraafplaatsbeheerder, die zich meerdere malen bij ons meldde met de vraag om een oplossing. Wij zijn hierop in overleg gegaan met de betrokken gemeenteambtenaren en dat heeft geresulteerd in stopzetting van de vernietiging van de grafstenen. We krijgen eerst de tijd om de grafstenen op correcte wijze te beschrijven en in kaart te brengen, een taak waar Cor Prins (Archeozorg) momenteel voor ons mee bezig is. Vervolgens zal in overleg met de beheerder en de gemeente gekeken worden of deze monumentale grafstenen op de begraafplaats zelf een aparte plek kunnen krijgen, zodat ze niet verloren gaan. 8 november donateursavond in Egmond-Binnen Op vrijdag 8 november zal onze jaarlijkse donateursavond plaatsvinden. Omdat bij onze voorgaande foto- en filmavonden Egmond-Binnen regelmatig in aandacht achterbleef, zal de donateursavond dit jaar volledig in het thema staan van het oudste dorp van de Egmonden. Met behulp van o.a. foto- en filmfragmenten zullen Jesse van Dijl en Martijn Mulder proberen de verhalen over het dagelijks leven in Egmond-Binnen boven water te krijgen. Het belooft een hele bijzondere en gezellige avond te worden! Kom dus vooral op 8 november naar de grote zaal van Het Wapen van Egmond-Binnen. De zaal gaat open om 19:30 uur en het programma begint om 20:00 uur. Heeft u zelf nog bijzondere foto's of films die kunnen bijdragen aan deze avond neem dan contact op met Martijn Mulder 06 51 689 620). Geestgronden, 20 (2013), nr. 2/3 103

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 65