KORT NIEUWS 'Op zee gebleven' gepresenteerd Op vrijdag 14 juni werd in Egmond aan Zee op feestelijke wijze het eerste deel van de Egmondse Reeks gepresenteerd. Mevrouw Jannie Zwart, van wie beide opa's op het Vissersmonument vermeld staan, ontving uit handen van Burgemeester Hetty Hafkamp het eerste exemplaar van het boek 'Op zee gebleven', over de geschiedenis van het monument en de namen van de op zee gebleven vissers. Mede auteur Rob Leijen vertelde de aanwezigen over de vele verhalen die tijdens het onderzoek naar boven gekomen zijn, maar ook over de vele fouten die de schrijvers ontdekten op het monument. Al met al is het een zeer bijzonder boek geworden, waar we binnen Historisch Egmond erg blij mee zijn. De verkoop startte een dag later, tijdens de Egmondse Visserijdag en vele exemplaren vonden inmiddels hun weg naar geïnteresseerden uit de Egmonden en omgeving. Gelukkig zijn er genoeg exemplaren gedrukt, dus als u nog interesse heeft, kijkt u dan op onze website www.historischegmond.nl of bel met Ron van der Does (072 506 2666). Het rijk geïllustreerde boek kost maar 14,95 en is o.a. ook te verkrijgen bij boekhandel Dekker Dekker. Vissersmonument krijgt een opknapbeurt Na bovengenoemde presentatie van het boek, hield voorzitter Martijn Mulder - mede namens dorpsvereniging de Parel - een pleidooi richting gemeente Bergen om het Vissersmonument op te knappen. Tot ieders verbazing reageerde de Burgemeester hierop met de spontane toezegging dat ze dit zou gaan regelen. Een paar weken later is er dan ook een inspectie gedaan, waarbij wethouder Alwin Hietbrink en Boukje Detmar (afdeling Cultuurhistorie) namens de gemeente, Rita Koppedraaijer namens de Parel en Cor Prins en Martijn Mulder namens Historisch Egmond bij het monument aanwezig waren. Gekeken is naar de haalbaarheid van onze voorstellen: Het opnieuw bestraten rondom het monument, het uitgraven en weer zichtbaar maken van de onderste steenlaag (waarop een golvende lijn staat afgebeeld die de zee symboliseert) en het herstellen van het oude, houten toegangspoortje bij de oostelijke opgang naar het monument. De gemeente zag hierin geen problemen en afgesproken werd dat dit direct na de vakantie opgepikt zou worden door de gemeentelijke buitendienst. Na deze eerste opknapbeurt zal worden gekeken of een verdere restauratie van het monument zelf en de naamplaatjes in het gemeentebudget voor 2014 opgenomen kunnen worden. 102 Geestgronden, 20 (2013), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 64