Oproep Watermoienaar. Watermolenaar, By den VENNEWATERSPOLDER is vacant de betrekking van waaraan verbonden is een salaris van f 300.— per jaar, plus vrij wonen. Gegadigden kunnen zich aanmel den by den heer JAC. ZOON, voorzitter van genoemden polder, Westerweg F 14, Heiloo. Afb. 41 Oproep voor de betrek king van watermolenaar in de Vennewaterspolder. Alkmaarsche Courant van 30 januari 1930. Col lectie Regionaal Archief Alkmaar Grenspaal Iets verderop geeft een grenspaal aan de zuidzijde van de Yennewatersweg de grens met de gemeente Heiloo aan. In het jaar 1951 schrijft J. Belonje 6) het volgende over deze grenspaal: 'Voorheen juist in de knik en ten noorden van de Vennewatersweg op de grens van de gemeenten Egmond- Binnen ("heden gemeente Bergen - red. j en Heiloo. Deze paal is aan de westzijde voorzien van een schildje, waarop het wapen van Egmond, gekeperd van twaalf stukken, en aan de noordzijde versierd met een ovale verhevenheid, waarop het wapen van het geslacht van Eoreest gesteld is: een schild, beladen met een dubbelgetande dwarsbalk, waarboven een helm, gedekt door een veelparelige kroon; met dekkleden in de stijl van Lodewijk XV en als helmteken het bekende, overdwars geplaatste ovaal, waarop het figuur uit het schild is herhaald. Beide wapens kunnen slechts betrekking hebben op Egmond: het gekeperde wapen is ongetwijfeld dat van de dorpen van die naam, dus van de drie „Egmonden"althans van het baljuwschap en het wapen van Foreest moet dat van de toenmalige Heer van de drie Egmonden en Rinnegom, jr Hercules van Foreest 1738-1793voorstellen, al voerde deze zijn wapen dan ook meestal vermeerderd met Egmond als hartschild. Dat de paal aan de zijde van Heiloo geen enkel kenteken droeg, is wel verwonderlijk, maar de oorsprong daarvan zal ook in dit geval wel 100 Geestgronden, 20 (2013), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 62