60 meter ver weggeslingerd. Ook de halve kap werd vernield en sloeg eraf, zoodat de molen totaal onbruikbaar is geworden.'' Al eerder, in 1927, was overwogen om de windbemaling te vervangen door elektrische bemaling. De reparatiekosten voor de vernielde molen werden geschat op ca. fl. 3.500,- zodat werd besloten een elektrisch gemaal met stenen machinistenwoning te bouwen. De aanbesteding hiervan werd op 27 april 1931 in café Morsch in Heiloo gehouden. De bouw werd gegund aan een plaatselijke aannemer. Op21 september 1931 vond de beproeving van het nieuwe gemaal plaats door Provinciale Waterstaat en zoals verwacht bleek het aan de gestelde eisen te voldoen. Daarop werd het in bijzijn van onder andere de burgemeester van Egmond-Binnen officieel geopend. De oude molen werd voor fl.160,- van de hand gedaan. De molenaarswoning bracht nog fl. 1.100,- Tegenwoordig vinden we het gemaal aan de zuidzijde van de Vennewatersweg. Er bestaat geen volledige lijst van watermolenaars op de Vennewatersmolen maar wel is de heer Willem Dekker (Spanbroek I860-???) 40 jaar lang op de molen in dienst geweest. Op 30 januari 1930 staat in de Alkmaarsche Courant nog een oproep voor de functie van watermolenaar. Al heeft een nieuwe watermolenaar de functie aangenomen, lang zal het dienstverband niet hebben geduurd gezien de verwoesting van de molen enkele maanden later. Afb. 40 De Vennewatersmolen. Gebouwd ca. ~1612, verwoest tijdens een hevige storm in de maand november 1930. Fotograaf Blombeij te Heiloo. Collectie Vereniging de Hollandsche Molen. Geestgronden, 20 (2013), nr. 2/3 99

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 61