dermate vermolmd en door houtworm aangevreten dat zij het gewicht van de doornatte rietdekking niet meer konden dragen. Uit de puinhoop werden een twintigtal koeien, hooi en veevoeder gered. Het woongedeelte werd dankzij het robuuste vierkant (voorlopig) gespaard maar later dat jaar brandde het overgebleven deel van de boerderij af. Afb. 39 Oude boerderij van de gebroeders Bommer langs de Vennewatersweg. Verdwenen in het jaar 1967. Fotograaf Klaas Uilkema, 1923. Collectie Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed. Objectnummer SHBO-F-KU193-2361 Vennewatersmolen Even voorbij de Abdij stond in het verleden een molen. Deze zogenaamde Vennewatersmolen was een poldermolen van het type grondzeiler en werd in 1612, mogelijk iets later, gebouwd. In 1930 werd de molen verwoest en de restanten werden in 1931 gesloopt. De molen had tot taak het bemalen van de Vennewaterspolder en het tegen Egmond- Binnen gelegen Slikland of Slikpoldertje. Dit Slikland lag ingeklemd tussen de Schulpvaart en de Egmond-Binnenvaart en waterde door een duiker onder de laatstgenoemde vaart op de Vennewaterspolder af. In de Alkmaarsche Courant van 25 november 1930 valt het volgende te lezen: Zondagmorgen heeft de Vennewatermolen hevig te lijden gehad van den storm. De molen draaide gedurende den hevigen wind, toen om ongeveer half elf het bouwwerk niet langer tegen den storm bestand bleek en de wieken het opgaven. De stukken vlogen in het rond, één wiek werd 98 Geestgronden, 20 (2013), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 60