VAN DE REDACTIE Al sinds 1961 vaart langs de Egmondse kust de motorboot 'De Marie Janne' met toeristen die Egmond wel eens van de andere kant willen zien. Dieter Broek, die de laatste 22 jaar schipper is van de rondvaartboot, vertelt zijn verhaal en een aantal anekdotes die hij in de loop van die tijd heeft meegemaakt. In het vorige nummer heeft u kennis kunnen maken met Roeland Koning. De zoektocht naar de schilderijen leverde voor auteur Carla Kager zulk leuk materiaal op dat ze besloot een verhaal te maken over de Derpers die op de schilderijen afgebeeld staan. De zoektocht op zich was ook de moeite van het opschrijven waard en leuk om te lezen. De Adelbertusput in Egmond-Binnen is volgens de overlevering een waterbron die ontstaan is toen de beenderen van Sint Adelbert werden opgegraven. Aan het water, dat spontaan omhoog kwam, werden geneeskrachtige wonderen toegedicht. Jesse van Dijl vond in het Regionaal archief in Alkmaar twee korte verhalen over de Adelbertusput die de sfeer van halverwege de 19de eeuw prachtig weergeven. Jos Hof mag een kenner genoemd worden van het geslacht Egmond. Zo ontdekte hij dat Mary Stuart, ooit koningin van Schotland, en Louise van Lotharingen, de vrouw van Hendrik III, koning van Frankrijk, afstamden van Jan II, heer van Egmond. Ook Koning Willem Alexander bleek via meerdere lijnen een nazaat te zijn van Jan II. Dit en nog meer vindt u in dit dubbeldikke zomernummer. De redactie wenst u veel leesplezier. 42 Geestgronden, 20 (2013), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 4