het zo storm, dat we de stapel beschikbare boeken onder onze handen zagen slinken. Het project van de Dorpsvereniging Egmond, 'Parel' aan Zee bleek zo'n groot succes, dat de gedrukte boeken binnen twee weken totaal uitverkocht waren. Historisch Egmond had van de initiatiefnemers de verkooprechten gekregen en wij willen iedereen die met een boek naar huis is gegaan dan ook hartelijk danken voor het enthousiasme en de warme belangstelling. 'Op zee gebleven' Wij zijn inmiddels al weer druk bezig met een nieuw boekenproject, waarmee we enthousiaste verzamelaars en onderzoekers een podium willen bieden door te helpen bij het uitbrengen van hun bevindingen in boekvorm. Gebruikmakend van het door ons opgestarte Boekenfonds hebben we ons gestort op het onderzoek naar de namen op het Vissersmonument, gedaan door Cor Prins en Rob Leijen. Hieruit is een prachtig boek ontstaan, getiteld Op zee gebleven - het verhaal achter de namen op het Vissersmonument'Dit boek wordt het eerste deel in onze Historische Reeks, een serie boeken met een uniforme uitstraling, over verschillende Egmondse, historische onderwerpen. Op zee gebleven zal gepresenteerd worden bij het Vissersmonument, in het bijzijn van burgemeester Hetty Hafkamp, op de vooravond van de Visserijdag, op vrijdag 14 juni. Onze vrijwilligers staan inmiddels al te popelen om het boek tijdens de Visserijdag zelf, op de kraam van Historisch Egmond, te gaan verkopen. Noteer het dus alvast in uw agenda. Extra fiscaal voordeel bij giften Stichting Historisch Egmond heeft al enkele jaren de ANBI (Algemeen Nut Beogende Instelling) status. Dit betekent dat particulieren de giften aan onze stichting als kosten op hun inkomstenbelastingaangifte kunnen opvoeren (met uiteraard alle beperkingen die de belastingdienst zo eigen zijn). De Europese Commissie heeft op 20 maart 2013 het tijdelijke fiscale voordeel van 25% voor giften van particulieren aan culturele ANBI's goedgekeurd. Bedrijven mogen in de vennootschapsbelasting de aftrek van hun gift met 50% verhogen. En er is meer goed nieuws: De regeling is met een jaar verlengd en blijft tot en met 2017 van kracht. Staatssecretaris Weekers van Financiën en minister Bussemaker van Cultuur hopen dat dit voor een stimulans van giften aan de culturele sector zorgt. 40 Geestgronden, 20 (2013), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 42