gevormd, waar voor iedere bezoeker, jong of oud, wat te zien is. Op meer dan 5 locaties zullen exposities worden gehouden, met als hoogtepunt de expositie in de Slotkapel waar originele schetsen en aantekeningen uit de archieven van het PWN na 80 jaar weer zullen worden herenigd met originele opgegraven stukken uit de slotgracht. Vertellers en gidsen van Historisch Egmond zullen klaar staan om tekst en uitleg te geven en om eventuele vragen te beantwoorden. Het HIC zal wederom het bruisende middelpunt zijn, waar kinderacti viteiten, live muziek en een gezellig terras de dag hopelijk tot een groot succes zullen maken, 's Avonds wordt het Slotfestijn Jaren 30 in stijl afge sloten met een optreden van de 18-man sterke Big Band 'Jazz Warriors', in het Rode Hert. Houd de berichtgeving in de lokale kranten en op onze website in de gaten voor het laatste nieuws over deze gezellige, muzikale en toch vooral ook educatieve dag!Q KORT NIEUWS 20 jaar Historisch Egmond Op vrijdag 22 maart was het exact 20 jaar geleden dat Theo de Vré, Theo Röling en Hanny de Vries-van Kasteel bij notaris Bos de oprichtingsakte van Stichting Historisch Egmond ondertekenden. Wij hadden al in een vroeg stadium besloten hier niet te veel ruchtbaarheid aan te geven en onze pijlen te richten op het jubileum over vijf jaar. Wel hebben wij die dag een gezellige en geslaagde avond voor onze vrijwilligers georganiseerd, om ze te bedanken voor hun inzet bij het uitvoeren van al onze plannen. Daarom nogmaals, ook voor al die mensen die zich in de afgelopen 20 jaar hebben ingezet voor onze historie: ontzettend bedankt, zonder jullie geen Historisch Egmond! Derreper Woordenboek Na maanden van voorbereiding is, zoals bekend zal zijn, begin februari het 'Woordenboek van de Derreper Taal' gelanceerd. En een lancering was het, want op de eerste (en uiteindelijk enige) verkoopmiddag liep Geestgronden, 20 (2013), nr. 1 39

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 41