'SLOTFESTIJN JAREN 30' Komend jaar is het exact 80 jaar geleden dat de provincie in het kader van de werkverschaffing begon met de opgravingen van het Kasteel Egmond. Dit jubileum gaat dan ook verwerkt worden in een leuke activiteit die deel uit gaat maken van het zaterdagprogramma van het Hoeverdorps- feest. Historisch Egmond zal u dit keer mee terugnemen naar de periode tussen de Eerste en Tweede Wereldoorlog, een moeizame periode uit onze recente geschiedenis waarop eigenlijk maar één woord direct van toepas sing is: Crisis. In 1933 is de provincie Noord-Holland eigenaar geworden van grote stukken duingrond. Eén stuk bevindt zich iets ten oosten van het dorp Egmond aan den Hoef en volgens de overlevering heeft hier ooit het kasteel Egmond gestaan. Een recht opstaande steenklomp in een dras sig moeras is alles wat er op dat moment nog van over is, maar de direc tie van het Provinciaal Waterleidingbedrijf besluit in het kader van de werkverschaffing het moeras om te gaan spitten in een poging de oude slotgracht bloot te leggen. Wat ze uiteindelijk aantreffen overtreft echter hun stoutste verwachtingen. Op zaterdag 8 juni 2013 wordt de bezoeker mee terug genomen naar het moment waarop de Provincie Noord-Holland en het Provinciaal Water leidingbedrijf, aan het publiek de opgegraven en herstelde fundamenten van het Kasteel Egmond, of het Slot op den Hoef, presenteren. Het werk zit er op, het moment is aangebroken om te laten zien waar al die jaren zo hard aan gewerkt is. De resultaten van het onderzoek zullen worden geopenbaard en de vondsten uit de slotgracht zullen worden getoond. Na het stormachtige maar succesvolle Slotfestijn 2012 (met als thema: Egmond in de Middeleeuwen), gaat Historisch Egmond dit keer opnieuw proberen een leuk gevarieerd programma voor u neer te zetten met als speerpunten: exposities, muziek en educatie. Zoals ieder jaar wordt op de zaterdag van het Hoeverdorpsfeest door de organisatoren het gedeelte Slotweg tussen het Historisch Informatie Centrum (HIC) en de Herenweg met behulp van marktkramen ingericht als kunstmarkt. Door de omringende gebouwen en omgeving te benut ten als expositieruimte, zal een gezellig en aantrekkelijk geheel worden 38 Geestgronden, 20 (2013), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 40