Prinses Marijkelaan (EadH), Marijkestraat (EaZ) Prinses Maria Christina werd op 18 februari 1947 op paleis Soestdijk geboren. Zij is het vierde kind van Prinses Juliana en Prins Bernard. Aanvankelijk was haar roepnaam Marijke maar in 1963 besloot zij de naam Christina te gebruiken. Op 28 juni 1975 trouwde Christina in Baarn met Jorge Guillermo van wie zij in 1996 officieel scheidde. Doordat haar moeder tijdens de zwangerschap met rodehond in aanraking kwam werd Christina met een oogziekte geboren. Christina heeft een zangopleiding genoten en heeft bij diverse gebeurtenissen in de Koninklijke familie als zangeres opgetreden. In Egmond aan den Hoef loopt de Prinses Marijkelaan van de daaraan gelegen St. Jozefschool in het zuiden naar de Prinses Irenelaan in het noorden. In Egmond aan Zee loopt de Prinses Marijkestraat van de Boulevard in het westen naar de Dr. Wiardi Beckmanlaan in het noorden. Oranjeplein (EadH) Het doodlopende Oranjeplein wordt omsloten door de vier voorgenoemde lanen en vormt aldus het hart van het Oranje-kwartier. De naam Oranje is sedert 1544 in handen van Willem van Oranje (Willem de Zwijger) en is afkomstig van het zelfstandige (tot 1711) graafschap en later vorstendom Orange in het zuiden van Frankrijk. Door het overlijden van zijn neef René van Chalon in 1544 erfde Willem van Nassau-Dillenburg de titel Prins van Oranje waarmee het geslacht Oranje-Nassau ontstond. De leden van de Koninklijke familie worden heden ten dage ook wel de Oranjes genoemd. Bij het vlaggenprotocol wordt bij de Nederlandse driekleur (rood-wit-blauw) tevens een oranje wimpel gehesen wanneer Koningin Beatrix, het kroonprinselijk paar Willem Alexander en Maxima en hun oudste docht Amalia hun verjaardagen vieren. Tot slot zij opgemerkt dat in Egmond aan den Hoef de betreffende wegen worden aangeduid als 'laan' (weg met bomen) terwijl dit in Egmond aan Zee straat(verharde weg) is. Ook ontbreken in Egmond aan Zee een Irenestraat en een Margrietstraat. Geestgronden, 20 (2013), nr. 1 37

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 39