Maar nadat ze dit had opgegeven, was ze pensionhoudster geworden in de Trompstraat. Ze had echter plannen om zich in Zandvoort te gaan vestigen en haar spullen stonden dan ook al ingepakt. Er was echter een vonk overgeslagen en ze begon gevoelens voor de gemeentesecretaris te koesteren. Ze had de dagen voor de fatale avond nog diverse pogingen ondernomen om Noorman van der Dussen te spreken te krijgen, wat kennelijk niet gelukt was. En dus besloot ze hem op te wachten in de Dorpsstraat, die we nu kennen als de Voorstraat. Ze sprak Noorman van der Dussen aan, die een ogenblik met haar praatte en haar vervolgens meenam naar de kant van de weg, in het zich aldaar bevindende slop, tussen de panden van Kwast en Ruigewaard. Het was er zeer donker en plotseling klonk er een schot. Noorman van der Dussen rende, onder het roepen van "MOORD"weg en viel vijf huizen verder, onder het roepen van DOE OPEN, IK STERF", bewusteloos neer. Een paar onderofficieren renden richting het lichaam, maar op dat moment klonken er een paar schoten uit de richting van het slop. Een groepje mensen snelden erheen en troffen daar het levensloze lichaam aan van de weduwe Thiele. In de tussentijd was mevrouw Noorman van der Dussen naar de dokter en de burgemeester gerend, die direct ter plaatse verschenen. De dokter constateerde dat de weduwe Thiele inmiddels was overleden. Noorman van der Dussen leefde echter nog en werd in zijn woning in bed gelegd. Hij was door een kogel in de hartstreek getroffen. Direct werd Dr. van Dam uit Alkmaar opgeroepen en die verscheen dan ook snel met een ziekenauto in Egmond aan Zee. Hij constateerde dat de verwondingen van de gemeentesecretaris dermate ernstig waren, dat hij niet vervoerd kon worden. Noorman van der Dussen is in bed nog even bij bewustzijn gekomen, maar overleed uiteindelijk op vrijdagmorgen om zes uur. Soldaten hadden ondertussen in de nabijheid van het lichaam van de weduwe Thiele een klein Browning pistool gevonden. Onderzoek wees later uit, dat zij zichzelf twee maal door het hart had geschoten, op zich al een opmerkelijke prestatie. Haar lichaam werd naar het lijkenhuis op de algemene begraafplaats gebracht. Kort nadat het drama zich had afgespeeld, arriveerde per stoomtram een vriendin van de weduwe Thiele in Egmond aan Zee. Zij was uit Geestgronden, 20 (2013), nr. 1 31

Geestgronden - Egmonden | 2013 | | pagina 33