VAN DE REDACTIE Het jaar lijkt wel weer omgevlogen. Dit is alweer de laatste uitgave van Geestgronden van 2012, een jaar dat weer gekenmerkt werd door het woord crisis. Ja, de huizenmarkt zit volledig 'op slot', maar de files van de welvaart bevolken nog steeds onze wegen. Voor de meeste mensen tast het zuur van de crisis (nog) niet hun portemonnee aan, maar het kruipt in je hoofd. In zo'n situatie is het goed om terug te kijken in de geschiedenis. Er waren zoveel crisissen. En vele waren een stuk erger dan die van nu. Geestgronden geeft een goede inkijk in het leven van vroeger van de mensen in onze eigen omgeving. In het hoofdartikel van deze uitgave laat Carla Kager zien hoe mensen in de crisistijd van de jaren 30 van de vorige eeuw worstelden om hun geliefde gymnastiekvereniging in stand te houden. En ze overleefden en beleefden opnieuw gouden tijden. Jos Hof geeft in het openingsartikel de geschiedenis van het scheepje in de Slotkapel en de recente restauratie daarvan. Verder zijn we heel blij met de reacties van lezers op de artikelen. Martijn Mulder en Frits David Zeiler geven heel interessante bijdragen op artikelen die in het voorgaande nummer waren geplaatst. Ook in het komende jaar hopen we weer vele reacties van lezers te ontvangen. Dit jaar hebben we u weer een uitgebreide variatie aan artikelen kunnen bieden, geschreven door enthousiaste vrijwilligers. Daar moeten we het als historisch tijdschrift van hebben. Hartelijk dank. Daarnaast willen we ook al die andere vrijwilligers bedanken die op de een of andere wijze een bijdrage aan ons tijdschrift hebben geleverd. Zonder jullie gaat het niet. We rekenen ook in 2013 weer op jullie. Fijne feestdagen. De redactie 106 Geestgronden, 19 (2012), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2012 | | pagina 4