Het werk van onze beeldbankvrijwilligers bestaat, naast het verzamelen van materiaal en het inscannen van ons fotoarchief, uit het nauwkeurig beschrijven van wat er zoal te zien is op de foto's. Voor deze werkzaamheden, die overigens gewoon thuis gedaan kunnen worden, zoeken wij nog enkele vrijwilligers die beschikken over basis computervaardigheden en/of die iets weten over één of alle Egmonden in de periode 1900-1980. Vindt u het leuk om in een verloren uurtje te helpen met het aanvullen of bijwerken van onze beeldbank, stuur dan een e-mail naar info@ historischegmond.nl of bel Martijn Mulder (06-51689620). Oproep Binnen Historisch Egmond wordt momenteel hard gewerkt aan een boek over het vissersmonument en de verhalen achter de namen die erop vermeld staan. Om een zo compleet mogelijk beeld te schetsen zijn wij op zoek naar mensen die in het bezit zijn van aanvullend beeldmateriaal en/of informatie. Te denken valt aan foto's van de op zee gebleven schepen (we hebben er al veel, maar niet allemaal) of bijvoorbeeld bewaard gebleven correspondentie met betrekking tot de vermissing van dierbaren uit die periode. Denkt u dat u ons hiermee kunt helpen of kent u iemand die ons kan helpen, stuur dan een e-mail naar info@historischegmond.nl of bel Rob Leijen (072-5067856). Alvast bedankt! De Egmondse School Afgelopen jaar hebben wij ons, samen met initiatiefnemer Peter van den Berg, ingezet voor de totstandkoming van een borstbeeld van de Amerikaanse schilder George Hitchcock. Het prachtige beeld van de grondlegger van de Art Summer School is inmiddels al weer geruime tijd te bewonderen op zijn plek voor Hoeve Overslot te Egmond aan den Hoef. Volgend jaar augustus is het precies 100 jaar geleden dat Hitchcock op 63- jarige leeftijd overleed aan een hartstilstand op zijn boot in de haven van Marken. Voor Stichting Hafre, uitbater van Hoeve Overslot, en Peter van den Berg is dit gegeven aanleiding groots hierbij stil te staan. Daarom zal in juni van het komende jaar een tentoonstelling worden georganiseerd in Hoeve Overslot met werk, gemaakt door hedendaagse kunstenaars op plaatsen waar studenten van Hitchcock ook schilderden. Na afloop van 145 Geestgronden, 19 (2012), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2012 | | pagina 43